Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: Emperyalistlerin Oyunlarıyla Boğuşuyoruz

Erdoğan, kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Gündeme dair değerlendirmeler yaptı ve bilgiler verdi. İşte detaylar;
Erdoğan: Emperyalistlerin Oyunlarıyla Boğuşuyoruz
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın başkanlığını yaptığı kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kimyasal silah kullandığını iddia eden açıklamalara değindi ve “Gereken adımlar atılacaktır.” dedi. Bartın’daki maden kazasını hatırlatan Erdoğan, bir daha böyle felaketlere maruz kalınmaması için insan gücünü sağlamaya yönelik değişikliğe gittiklerini söyledi.

Hedeflerinin 12 milyon gencin mesleki eğitim merkezlerinde gelişmesini sağlamak olduğunu, şu anda eğitim sayısının 910 bine yükseldiğini belirtti. Ayrıca mesleki ve teknik liseli gençler için ilave düzenlemelerin hazırlığında olduklarını aktardı.

Ülkenin madenlerinin baştan sona denetlendiğini vurguladı.

Yarın Cumhuriyet tarihinin en büyük konut, iş yeri ve arsanın temel atma törenini gerçekleştireceklerini, Cumartesi günü de 29 Ekim programının ardından Türkiye’nin otomobili TOGG’un banttan indirme törenine katılacaklarını söyledi.

“Türkiye için Çalışıyoruz”

Her alanda büyüyen, güçlenen hak ve özgürlüklerini genişleten bir Türkiye için çalıştıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin hiçbir çözülmemiş meselesini bırakmamak için çıkılan yolda neler yaptıklarının şahidinin millet olduğunu dile getirdi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin siyasi ve ekonomik bağımsızlığını hazmedemeyen emperyalistlerin oyunlarıyla boğuştuklarını paylaştı.

“Kavgaya Tutuştuk”

Erdoğan, “Milletimizin temel hak ve özgürlüklerini, kısır hesapları, sinsi niyetleri ve vesayet güçleriyle kavgaya tutuştuk. Tüm umudunu ülkenin ve milletin felaketi üzerine kuran kifayetsiz siyasetçilerle uğraştık.” dedi.

Vatan topraklarının her karışında hakim kıldıkları huzurun ve umutların gölgesinin engellenmesine asla rıza göstermeyeceklerini belirtti.

Yoksulluktan vurulan gönülleri tamir etmek, devleti yönetme sorumluluğunun insan olarak sahip oldukları hassasiyetinin gereği olduğunu, ihtiyaç sahibi olmanın ötesinde büyüğüyle annesiyle çocuğuyla bütün olarak ailenin tamamını koruyacak, gözetecek çalışmalara önem verdiklerini bildirdi.

Kadın ne kadar güçlü olursa hem kendi hayatında hem çocuğunu yetiştirmede o derece başarılı olacağını dile getiren Erdoğan, faaliyette olan 330 aile destek merkezini 656’ya, 47 sosyal dayanışma merkezini 116’ya çıkardıklarını hatırlattı.

Bu faaliyetleri 1,2 milyar liralık kaynak ile gerçekleştirdiklerini aktardı.

Kimyasal Silah Açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) sınır ötesi harekatlara TTB Başkanı tarafından iftira atıldığını söyledi ve konuyla ilgili olarak yargının harekete geçtiğini kaydetti. Bu ismin üzerinde çalışmaların yürütüleceğini, gerekirse yasal düzenleme ile bu ismin de değişmesini sağlayacaklarını açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.