Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: 3600 Ek Gösterge Yıl Bitmeden Neticelenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarının katıldığı iftar yemeğinde, 14 Mart'ta verilen 5 müjdenin süreç içinde yerine getirileceğini söyledi.
Erdoğan: 3600 Ek Gösterge Yıl Bitmeden Neticelenecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Çalışanlarıyla İftar Buluşması‘nda açıklamalarda bulundu. Sağlıkçıların son 2 yıla damgasını vuran koronavirüs sürecinde meşakkatli ve sancılı günler geçirdiklerini söyledi.

Son 20 yılda sağlık sektörüne yapılan yatırımların karşılığının kat be kat fazlasıyla alındığını, toplamda 25 bin 298 yataklı 19 şehir hastanesi açıldığını söyledi.

“Rekor sürelerde inşasını tamamlayıp 1008’er yataklı iki acil durum hastanesiyle yeni bir çığır açtık. Sadece salgın döneminde 16 bin 159 yataklı sağlık tesisinin inşaatını devreye aldık.” diyen Erdoğan, sağlık projelerinin bu süreçte on binlerce vatandaşın hayatının kurtulmasını sağladığını sözlerine ekledi.

Pandemide aşıya ilk ulaşan sayılı ülkeler arasında yer aldığımızı, kendi yerli aşımızı geliştirerek dünyadaki konumumuzu daha da perçinlediğimizi ifade etti. “Sağlık sistemimizin gücü, tedbirlerin etkinliği, yaygın aşılama kampanyasının pozitif etkisiyle hamdolsun vefat, vaka ve hastaneye yatışlarda ciddi düşüş yaşandı.” dedi. Bundan sonraki süreçte ise Bilim Kurulunun aldığı kararların milletle paylaşılacağını söyledi.

Sağlıkta Şiddet Katalog Suç Kapsamına Alınacak

Sağlıkta Şiddet Katalog Suç Kapsamına Alınacak14 Mart’ta sağlıkçılara 5 müjde verdiklerini hatırlatan Erdoğan, bunun ilkinin sağlık çalışanlarına yönelik şiddetle ilgili yasal düzenleme olduğunu ifade etti. İkincisinin mesleki sorumluluk kurulu, üçüncüsünün sağlık çalışanlarının mali haklarıyla ilgili iyileştirmeler olduğunu açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Sağlık çalışanlarına şiddetin katalog suç kapsamına alınarak önüne geçilmesine yönelik düzenlemenin bayramdan sonra konuşulacağını belirtti.

“Sağlık çalışanları dışında da önemli bir kesimi ilgilendiren 3600 Ek Gösterge meselesini yıl bitmeden neticelendirmekte kararlı olduğumuzun altını burada bir kez daha çizmek istiyorum.” şeklinde konuşan Erdoğan, bir başka müjdenin aile hekimlerinin ücretlerinin artırılması olduğunu aktardı.

Bugüne kadar kimsenin dediklerine bakmadan, 85 milyonun tamamının istikbalini garanti altına almayı hedeflediklerini belirten Cumhurbaşkanı, konuşmasını “Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyor, en çok sizlere güveniyorum. Tüm kamu personelinin neredeyse üçte birini oluşturan sağlıkçılarımıza ordu derken lafın gelişi söylemiyoruz. Ülkemizin dört bir yanında 24 saat vazife başında olan sağlık çalışanlarımızın verdiği güvenle hayatın diğer alanlarına dört elle sarılıyoruz.” sözleriyle sürdürdü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.