Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan: 34 HES Daha Açıldı! İndirim Müjdeleri Kapıda!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 34 yeni hidroelektrik santralinin açılış töreninde konuştu. İşte detaylar;
Erdoğan: 34 HES Daha Açıldı! İndirim Müjdeleri Kapıda!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapımı tamamlanan 34 hidroelektrik santralinin (HES) açılış töreni bugün yapıldı. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin elektrik üretim kapasitesine yıllık 1,9 milyar kilovatsaate yakın katkı sağlayacak en yüksek barajımız Yusufeli, bitme aşamasına gelmiştir.” diyerek halka duyuruda bulundu.

Kalkınmanın temel alt yapısı olan nüfus artışı ve teknolojideki gelişmelerle birlikte ihtiyacı artan enerjinin en önemli kaynaklarından birinin su olduğu söylendi.

Erdoğan konuşmasında petrol, kömür, doğalgaz gibi dünyanın sınırlı kaynaklarından olan ve hızla tükenen fosil yakıtlarının tersine suyun yenilenebilir bir enerji kaynağı olduğunun altını çizdi.

Fosil yakıtların hava kirliliğinden küresel ısınmaya kadar pek çok soruna yol açtığına değinerek yenilenebilir ve temiz enerji kaynaklarının öneminin artması gerektiğini ekledi.

GCM Yatırım Banner

Türkiye’nin en önemli yenilenebilir enerji kaynağının su olduğu vurgulanan konuşmada, kaynakları sınırlı bir ülke için sudan elektrik üretimi sayesinde yurt içinde kalan paranın kalkınma yatırımlarında kullanılabileceğine değinildi.

HES’in Ülke Ekonomisine 2,7 Milyar Lira Getirisi Olacak!

Bugün açılışı yapılan 34 hidroelektrik santrali ile birlikte son 20 yılda Türkiye’ye 605 adet hidroelektrik santrali kazandırıldığının altı çizildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasın hidroelektrik güç bakımından dünyada 9. sırada olduğumuzu söyleyerek 20 farklı ilde faaliyete geçildiğini ifade etti.

Recep Tayyip Erdoğan'ın 34 Yeni HES ile İlgili Yorumu
KAYNAK: TWİTTER

Yapımı tamamlanan 34 HES’in yatırım bedellerinin 16 milyar lirayı bulduğunu belirten Erdoğan, bu santrallerin yıllık 2,7 milyar lira ülke ekonomisine fayda sağlayacağını vurguladı.

Konuşmalarına toplam su depolama kapasitesini 180 milyar metreküpün üzerine çıkarıldığı ile devam eden Cumhurbaşkanı, artık en kurak mevsimlerde dahi artık susuzluğun kalmadığını belirtti. Bu yatırımların değerinin daha sonradan anlaşılacağını aktarıp şöyle dedi:

“Biz dünyaya sözümüzü, ülkemize hizmetlerimizle ve eserlerimizle donatarak söyledik.”

Büyükbaşa Yüzde 30-35 Oranında İndirim Sözü!

Koyun-kuzu etinde yüzde 25 indirim başlatıldığını hatırlatan Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatifi’nin büyükbaş hayvanlarda da yüzde 30-35 indirimle satışa başlayacağının müjdesi verdi.

Erdoğan fiyat artışına sebep olanlara atıfta bulunarak, “Bu, piyasaların dengesini bozanları da hizaya getirecek.” dedi.

Erdoğan konuşmasında Tarım Kredi Kooperatifi’ne talimat verdiğini ileterek, kar amacı güdülmeden ve vatandaşı korumaya yönelik fiyatlandırmanın yapılacağını söyledi.

İndirim haberlerine Zeytinyağı ve ayçiçek yağını da ekleyen Cumhurbaşkanı, 30-40 çeşit ürüne daha Tarım Kredi Kooperatifi’nin süratle indirim uygulayacağını dile getirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.