Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erdoğan 19 Ülkeden Tebrik Telefonu Aldı! İşte O Ülkeler

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, seçimlerin ardından 19 ülkeden tebrik telefonu aldığını açıkladı. Detaylar haberde;
Erdoğan 19 Ülkeden Tebrik Telefonu Aldı! İşte O Ülkeler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye’de ilk kez yapılan ikinci tur oylamayla yeniden cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerin ardından 19 ülkenin devlet ve hükümet başkanından tebrik telefonu aldığını açıkladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Altun, “Sayın Cumhurbaşkanı’mız şu ana kadar 19 ülkeden tebrik telefonu aldı” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Tebrik Yağıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim başarısının dünya liderleri tarafından kutlanmaya devam ettiğini belirten Altun, tebrik telefonlarının yanı sıra 100’ün üzerinde ülke ve uluslararası kuruluşun yazılı mesajla Erdoğan’ın yeniden seçilmesini kutladığını ifade etti.

Telefonla Arayanlar Hangi Ülkeler Oldu?

Altuğ, doğrudan telefonla arayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tebriklerini ileten devlet ve hükümet başkanlarının ülkeler listesini şu şekilde paylaştı:

Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kazakistan, ABD, Rusya, Ukrayna, İngiltere, Almanya, Fransa, Hollanda, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Filistin, İsrail, Libya, Pakistan, Gine Bissau.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / fahrettinaltun

Altun, mesajının devamında ise şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız, lider diplomasisinin imkanlarını ikili ilişkilerimizi geliştirmek, bölgesel ve küresel meseleleri çözüme kavuşturmak, barış ve istikrara katkı vermek için kullanmaya yeni dönemde de devam edecek.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın