Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdemir Hisseleri Tekrar Yükselişte: Günlük Yüzde 8 Kazanç

Erdemir hisseleri geçtiğimiz günlerde gerçekleşen sert yükselişine bir yenisini daha ekledi. Günlük yüzde 8 kazandıran hisselerde son durum ne?
Erdemir Hisseleri Tekrar Yükselişte: Günlük Yüzde 8 Kazanç
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa yatırımcılarının yakından takip ettiği Erdemir hisselerinde artış sürüyor. Pozitif çıkışlarıyla dikkatlerine üzerine toplayan Erdemir hisseleri günlük yüzde 8,12 kazanç sağladı ve 37,54 TL’ye ulaştı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) tarafından açıklanan enflasyon verisi birçok yatırım aracında olduğu gibi borsayı da etkiledi.

Geçtiğimiz günlerde sert yükselişiyle günlük kazancı yüzde 10’a kadar çıkaran Erdemir hisseleri borsada oldukça olumlu bir performans sergiliyor. Gün içinde en düşük 34,34 TL, en yüksek 38,18 TL seviyesini gördü.

OYAK Maden Metalürji’nin ana şirketi olan Erdemir, geçtiğimiz günlerde Bingöl-Avnik demir madeni sahasında yapılan çalışmalarda yoğun cevherleşme tespit ettiğini duyurmuştu. Erdemir, bölgede Peletleme Tesisi kuracağını açıklamıştı ve faaliyetlerden edilecek kar artışının yıllık bazda ortalama 200-250 milyon ABD doları olacağını paylaştı.

Erdemir Hisseleri Tekrar Yükselişte: Günlük Yüzde 8 Kazanç

Kaynak: Paratic Piyasalar

8 Kasım’dan bugüne düşüş yönlü hareket eden Erdemir hisseleri 10 Kasım günü atağa geçerek günlük yüzde 8,12 oranında arttı. Güne 34,86 TL’den başlayan hisse kapanış öncesi yükselerek dikkatlerine üzerine çekti.

Erdemir hisselerinde yüzdesel bazda kazançlar haftalık 23,98, aylık 24,22, yıllık ise 121,13 olarak gerçekleşti.

Yıl içinde gözle görülür biçimde artmayı başaran hisse, en düşük 16,81, en yüksek 39,10 TL’yi gördü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu