Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Erbakan Asgari Ücret için Yüzde 80 Zam İstedi

Asgari ücrete verilecek ara zam için komisyonun bugün toplanmasının ardından iktidar ittifakından Fatih Erbakan, beklentisini paylaştı.
Erbakan Asgari Ücret için Yüzde 80 Zam İstedi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Seçim döneminde geniş bir kesime müjde olarak duyurulan asgari ücrette ara zam için bugün toplanan komisyondan net bir sonuç çıkmazken, iktidar ittifakında yer alan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, yeni asgari ücret için beklentisini paylaştı.

İstanbul Sultangazi’de partisinin ilçe teşkilatı tarafından düzenlenen programda yerel basın ve sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcileriyle yan yana gelen Erbakan, asgari ücretin 15 bin lira olması gerektiğini ifade etti.

8 bin 506 lira seviyesinden 15 bin lira seviyesine ulaşacak asgari ücrete verilecek yüzde 80 civarındaki zam için işveren tarafının da gözetilmesi gerektiğini söyleyerek şöyle konuştu:

“Şu anda da yine asgari ücretin 15 bin lira seviyesinde olması gerektiğini ifade ediyoruz. Tabii işverenlere de devletin ayrıca destek olması lazım.”

Borç, Faiz, Zam ve Vergi Ekonomisi Dışındaki Politikaların Takipçisiyiz

Türkiye’de borç, faiz, zam ve vergi ekonomisi yerine; üretim, istihdam ve ihracat temelli bir ekonomi modelinin uygulanması için takipçi olacaklarını ifade eden Erbakan, vergilerle ilgili gerekli düzenlemelere dikkat çekti.

GCM Yatırım Banner

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı, “Üretimde kullanılan enerjiden vergi almayarak, çeşitli teşviklerle, faizsiz uygun ödemeli kredilerle hatta geri ödemesiz hibelerle işvereni de sanayiciyi de üreticiyi de devletin desteklemesi ama bir yandan da milyonlarca asgari ücretliyi çoluğuyla, çocuğuyla perişan etmeden insan onuruna yaraşır bir hayatı sürdürmesi için bu maaşın verilmesi gerektiğine inanıyoruz. İnşallah gerçekleşir ve tabii biz de 8 milyon asgari ücretlimiz adına memnun oluruz” dedi. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.