Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EPDK Armagaz, Çordaş ve İngaz’a Kayyım Atadı!

Yaklaşık 425 bin aboneye doğal gaz hizmeti veren Çordaş, Armagaz ve İngaz’a kayyım atandı. İşte detaylar;
EPDK Armagaz, Çordaş ve İngaz’a Kayyım Atadı!
Son Güncelleme: 

Enerji Piyasaları Düzenleme Kurumu (EPDK) Yalova ve Tekiradağ’ın Çorlu ile Bursa’nın İnegöl ilçelerinde 425 bin aboneye doğal gaz hizmeti veren Çordaş, Armagaz ve İngaz şirketlerine kayyım atadı. Şirketlerin tüketici hizmetlerinde aksaklık olduğu ve Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş’ye (BOTAŞ) borçlarını ödemediği belirtildi.

EPDK’nın belirttiğine göre söz konusu şirketlere atanan kayyum geçici süreyle görev yapacak ve sonraki 4 ay içinde bu bölgeler için doğal gaz dağıtım ihalesi yapılacak.

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, söz konusu şirketlerin hizmet kalitesi ve arz güvenliği bakımından sınıfta kaldığını söyledi. Bakanlığın planlamaları doğrultusunda 2026’da 1000 yerleşim yerine doğal gaz konforunu ulaştıracaklarını belirtti.

Kayyım atanan doğal gaz dağıtım bölgesinde abone sayısının az ya da çok olmasının önem taşımadığını vurguladı ve tek bir vatandaşın bile eksiksiz hizmet alması gerektiğini paylaştı.

“İlk ve Son Olmasını Bekliyoruz”

Kayyım ataması kararının ilk ve son olmasını beklediklerini kaydeden Yılmaz, tüketicileri mağdur eden, ödeme yükümlülüklerini yerine getirmeyen şirketlerin yaptırımla karşılaşmasının doğal olduğunu ifade etti.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Bu kararın tüm şirketler için önemli bir mesaj olmasını umduğunu, şirketlerin titizlikle sorumluluklarını yerine getirmesi ve abonelerine en kaliteli hizmeti sunması gerektiğini belirtti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu