Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerjisa’ya 2 Kategoride Altın ve Bronz Ödül

Enerjisa Üretim, iş dünyasının en önemlileri arasında yer alan Stevie International Business Awards’da iki ödüle birden layık görüldü.
Enerjisa’ya 2 Kategoride Altın ve Bronz Ödül
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Enerjisa Üretim, Stevie International Business Awards’ta 2 kategoride birden ödüle layık görüldü. İş Dünyasının Oscarları olarak nitelendirilen ödül töreninde,  “En İyi Yıllık Rapor-Özel Şirketler” alanında 2022 Faaliyet Raporu ile bronz ödülün sahibi oldu.

Bunun yanında “Diğer Yayınlar-Şirket” kategorisinde Yıllık İç Denetim Faaliyet Raporu ile de altın ödüle layık görüldü.

1996 yılından bu yana faaliyet gösteren Enerjisa, yaklaşık 3 bin 727 megavatlık kurulu gücüyle üretim alanında, ülkenin enerji ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Enerji üretimi yaparken de yerli ve yenilenebilir kaynaklara odaklanarak, sürdürülebilirlik stratejisine katkı sağlıyor.

Toplam enerji üretimindeki payını artırmayı hedefleyen şirket, bu amaç doğrultusunda aralıksız bir şekilde yatırım yapıyor.

GCM Yatırım Banner

Hedefleri arasında toplam enerji üretimini 5 bin megavat kurulu güce ulaştırmak yer alan şirket, yolunda ilerlerken çalışmalarını şeffaf şekilde paydaşları, ortakları ve kamuoyuyla paylaşmayı iş anlayışının bir parçası olarak değerlendirdiğini aktarıyor.

Enerjisa hisseleri (ENJSA), saat 14.00 itibarıyla yüzde 2 değer kaybıyla 49,64 liradan işlem görüyor. Güne 50,55 liradan başlayan hisseler, 49,44 – 50,55 arasında hareket etti.

Haftalık bazda yüzde 2,30, aylık yüzde 23,30 ve yıllık yüzde 256 oranında değer kazandı.

Gedik Yatırım, dün yayımladığı raporda Enerjisa hisseleri için endeks üstü getiri tavsiyesini koruyarak, hedef fiyatı 40,56 TL’den 65,22 TL’ye yükseltti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.