Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinin Dev Sözleşmesi Hisseleri Yüzde 10 Fırlattı

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., KAP'a milyon dolarlık sözleşmesini duyururken CWENE hisseleri gün içinde uçuşa geçti. Detaylar haberde;
Enerji Şirketinin Dev Sözleşmesi Hisseleri Yüzde 10 Fırlattı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’un gözde enerji şirketleri arasında yer alan CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE), bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı bildirimle yeni panel satışına ilişkin bilgilendirmede bulundu.

CW Enerji’den Milyon Dolar Tutarında Sözleşme

Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında yer alan şirket, yeni iş ilişkisinin Barteş Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile gerçekleştirildiğini belirtti.

Taraflar arasında güneş enerjisi paneli satışı konusunda 1.134.123,20 dolar tutarında sözleşme imzalandığı ifade edildi. Bu tutarın 32.150.011,06 Türk Lirası’na denk geldiği bildirildi.

Açıklamanın devamında, satışa istinaden müşteri tarafından yaklaşık yüzde 20 oranındaki avans ödemesinin 15 gün içerisinde gerçekleşeceği kaydedildi.

Söz konusu panel satışına ilişkin ürün tesliminin ise 2024 yılının ilk çeyreğinde tamamlanmasının planlandığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

CWENE Yüzde 10 Yükseldi

CWENE hisseleri, bu duyurunun ardından yükselişe geçerken haftanın ilk işlem gününü günlükte yüzde 10 yükselişle 332,75 TL’den kapattı.

CWENE Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 3,9 getiri sağlarken, aylıkta ise yüzde 17,6 düşüş gösteriyor.

CW Enerji hisseleri 26-28 Nisan 2023 tarihlerinde yatırımcıların yoğun ilgisiyle halka arz olmuş ve 5 Mayıs’ta 108,60 TL ile Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.