Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketinden Müjde: Pay Başına 0,49 TL Temettü Verecek

Borsada AYDEM koduyla işlem gören Aydem Yenilenebilir Enerji, temettü kararının olumlu olduğunu açıkladı. İşte detaylar;
Enerji Şirketinden Müjde: Pay Başına 0,49 TL Temettü Verecek
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden temettü kararlarını, yatırımlarını, bilançolarını ve diğer gelişmelerini paylaşarak yatırımcıları bilgilendirmeyi sürdürüyor.

Aydem Yenilenebilir Eenerji (AYDEM), 5 Temmuz’da yaptığı duyuruda yatırımcılarına kar payı dağıtımıyla ilgili müjdeyi verdi. Şirket, yatırımcılarına pay başına brüt 0,5457560 TL, net 0,4911804 TL verilmesinin kararlaştırıldığını belirtti.

Kay payı ödemelerine olağanüstü genel kurul tarihi itibarıyla başlanacağı ve temettü teklifinin Genel Kurulun onayına sunulacağı ifade edildi. Şirket, temettü ödemelerini 29 Temmuz’da gerçekleştirecek.

Hisselerde Son Durum

Enerji Şirketinden Müjde: Pay Başına 0,49 TL Temettü VerecekKaynak: Paratic Piyasalar

2023 yılını 17,5 TL’den tamamlayan AYDEM, 27 Haziran’da 38 TL ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Bu noktadan gelen kar satışlarıyla gerileyen hisse, 5 Temmuz tarihli haftanın son işlem gününde kapanışını yüzde 0,6 düşüşle 33,8 TL’den gerçekleştirdi. Haftalık yüzde 11 düşen hissede yıllık kazanç yüzde 118 seviyesinde.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.