Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi Milyon Dolarlık Güneş Paneli Siparişini Duyurdu!

CW Enerji tarafından KAP’a gönderilen bildirimde, 2,1 milyon dolar değerinde güneş paneli satışı yapılacağı kaydedildi. Detaylar haberde…
Enerji Şirketi Milyon Dolarlık Güneş Paneli Siparişini Duyurdu!
HABER GİRİŞ

Geçen yılın Mayıs ayında borsada halka arz olan CW Enerji, yeni iş ilişkilerini duyurmayı sürdürüyor. Şirketten yenilenebilir enerji alanında yeni bir siparişin duyurusu yapıldı. Açıklama Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) gönderildi.

KAP’a gönderilen açıklamada, “Şirketimiz ile Vig Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi arasında, güneş enerjisi paneli satışı konusunda KDV Hariç 2.128.132,51 USD tutarlı bir sözleşme imzalanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada satışa istinaden müşteri tarafından yaklaşık yüzde 30 avans ödemesinin 05.01.2024 tarihine kadar gerçekleşeceğinin bilgisi verildi. Belirtilen panel satışına ilişkin ürün tesliminin 2024 yılı ilk çeyrek sonuna kadar tamamlanmasının planlandığı kaydedildi.

CWENE hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Duyuru sonrası şirket borsada güne güçlü bir yükseliş ile başlangıç yaptı. CWENE hisseleri günlük bazda yüzde 3’e yakın yükseldi ve 282 TL’den işlem görüyor. Hisse senedi Mayıs 2023’te borsaya giriş yaptığında güçlü yükselişi ile dikkat çekmişti.

Halka arzı 108 TL sabit fiyattan gerçekleşen CWENE, Ekim ayında 390 TL’ye kadar yükselmiş ve tarihi rekorunu kırmıştı. Borsada artan satışlar ile beraber hisse senedinin değerinde kayıplar artmıştı.

GCM Yatırım Banner

Şirket geçen hafta Samsun Makina Sanayi Anonim Şirketi ile güneş paneli satışı konusunda anlaşma imzaladığını açıklamıştı. Anlaşmanın değerinin 1,8 milyon euro olduğu duyurulmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/4Ç Kar/Zarar %36.13/63.87%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın