Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi Gaza Bastı! Yeni Anlaşma Hissenin Elinden Tuttu

Borsa İstanbul’da GESAN koduyla işlem gören Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret, yeni anlaşmasını duyurdu. Hisseler yükselişe geçti. İşte detaylar;
Enerji Şirketi Gaza Bastı! Yeni Anlaşma Hissenin Elinden Tuttu
HABER GİRİŞ

Yatırımcıların yakından takip ettiği ve sürekli olarak açıkladığı siparişler ve sözleşmelerle gündemdeki yerini koruyan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret (GESAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni anlaşmasını duyurdu.

Şirket, Hasçelik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile 154 KV Osmaneli Çelik TM, Elektronimekanik Teçhizat ve Malzeme Temini, İnşaat ve Montajı, Enerji Nakil Hattı Test, Mühendislik ve İşletmeye Alma İşleri için sözleşme imzalandığını belirtti.

Anlaşmanın bedelinin vergiler hariç 3.700.000 dolar (güncel TL kuru ile 105.376.000 TL) olduğu ifade edildi. Girişim Elektrik, yeni iş ilişkisinin ciro ve karlılığa olumlu etki edeceğini aktardı.

Şirket, 6 Kasım’da Rüzgar Enerjisi Santrali Projesi işi için 4,5 milyon dolarlık bir anlaşma açıklamıştı.

Enerji Şirketi Gaza Bastı! Yeni Anlaşma Hissenin Elinden TuttuKaynak: Paratic Piyasalar

GCM Yatırım Banner

Enerji sektöründe sıkça konuşulan şirketlerden biri olan GESAN, yeni açıkladığı anlaşmadan güç kazanarak kayda değer bir yükseliş gösterdi. 6 Kasım’da kapanışını 86 TL’den yapan GESAN, haber yazım itibarıyla yüzde 4,5 artışla 90 TL’ye ulaşmak üzere.

Hissede haftalık yüzde 0,5, aylık yüzde 8 oranında düşüş görüldü ve yıllık kazanç oranı yüzde 98 seviyesinde.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın