Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Şirketi Dev Anlaşma Sonrası İki Ayrı Proje Duyurdu

GES yatırımlarıyla dikkat çeken enerji devi, Antalya'da iki ayrı proje ile yatırımlarını büyütüyor. Antalya'daki projenin detayları ve hisse performansı haberde;
Enerji Şirketi Dev Anlaşma Sonrası İki Ayrı Proje Duyurdu
HABER GİRİŞ

Birkaç gün önce 15 milyon dolarlık büyük bir anlaşmaya imza atan CW Enerji şimdi de iki ayrı proje ile yatırımlarını büyütüyor. Şirket bugün Kamuyu Aydınlatma Plarformu’na (KAP) GES yatırımlarıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Şirket Antalya’da iki yeni güneş enerji santrali projesi yapacak.

CW Enerji Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye yaptığı arazi uygulamalı GES başvurusunun değerlendirildiğini ve uygun bulunduğunu açıkladı. Buna göre Antalya’daki arazilerde 3480 kWe ve 4250 kWe olmak üzere toplamda 7730 kWe kurulu gücünde iki ayrı GES projesi Akdeniz Elektrik Dağıtım tarafından uygun bulundu.

Açıklamanın devamında, “GES yapımı için bağlantı şartlarının sağlanması koşulu doğrultusunda bağlantı anlaşmasına çağrı mektubu alınmıştır. Söz konusu Güneş Enerjisi Santrallerinin şirketimizin öz tüketimine yönelik devreye alınması ya da uygun ticari ve kanuni şartların oluşması durumunda 3. kişilere satışı planlanmaktadır,” ifadelerine yer verildi.

Açıklama sabah saatlerinde gelirken, CW Enerji (CWENE) hisseleri negatif seyri pozitife çevirmeyi başardı.
CWENE Hisse Fiyatı - 07.12.2023
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemleri 293,5 liradan tamamladıktan sonra bugüne 294,5 liradan başladı. Açılışın ardından 287,5 liraya inen hisseler, daha sonra 300 lirayı hedeflemeye başladı. TSİ 11:43 sularında yüzde 0,94 yükselişle 296,25 lirada gezmeye başladı.

5 Aralık gününde duyurulan 15 milyon dolarlık anlaşma sonrasında hisseler 317,5 liraya kadar yükselmişti. Daha sonra hızla gerileyerek 287,5 liraya inen hisseler bugün yeniden yükselişe geçti. Haftalık bazda yüzde 2,37 kazanç gösterirken, geçen aya göre yüzde 12,55 ekside performans gösteriyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın