Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Piyasasında Haftaya Zamlı Tarifeye Geçiliyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, enerji alanında uygulanacak 2024 idari para cezalarının zamlanması için hazırladığı tebliği Resmi Gazete’de yayımladı.
Enerji Piyasasında Haftaya Zamlı Tarifeye Geçiliyor
HABER GİRİŞ

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında, “4646 Sayılı Doğal Gaz Piyasası Kanununun (Elektrik Piyasası Kanununda Değişiklik Yapılması ve Doğal Gaz Piyasası Hakkında Kanun) 9 Uncu Maddesi Uyarınca 2024 Yılında Uygulanacak İdari Para Cezaları Hakkında Tebliğ” yayımlandı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından hazırlanan tebliğ ile enerji alanında uygulanacak idari para cezalarında artışa gidildi.

Doğal gaz, petrol, sıvılaştırılmış petrol gazları (LNG) ve elektrik piyasaları için geçerli olan idari para cezalarında 2024 yılındaki zam oranı yüzde 58,46 oldu.

İdari para cezalarının zamlı tarifesinin 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren uygulmaya konacağı bildirildi.

Böylece doğal gaz, petrol, LNG ve elektrik piyasalarında faaliyette bulunan gerçek ya da tüzel kişilerin mevzuata aykırı olarak gerçekleştirdiği tespit edilen eylemleri için uygulanacak idari para cezası Pazartesi gününden itibaren zamlı tarifeye göre hesaplanacak.

GCM Yatırım Banner

Doğal Gaz Piyasası için 2 Karar Daha Alındı

Doğal gaz piyasasını ilgilendiren iki yeni karar da Resmi Gazete’nin dünkü sayısında kamuoyuyla paylaşılmıştı.

EPDK tarafından hazırlanan yönetmeliklerle, doğal gaz dağıtım lisansları ve sertifika durumlarında değişikliğe gidilmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.