Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Hissesi Yükselişte! Şirket Dev Sözleşmesiyle Gündemde!

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., KAP'a yapılan bildirimde İstanbul Havalimanı MRO Tesisleri Hangar A-B Projesi sözleşmesine dair açıklamada bulundu. Detaylar;
Enerji Hissesi Yükselişte! Şirket Dev Sözleşmesiyle Gündemde!
HABER GİRİŞ

Türkiye’de elektrik taahhüt sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, İstanbul Havalimanı MRO Tesisleri Hangar A-B Projesine ilişkin sözleşme imzalanması hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da ORGE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, söz konusu sözleşmenin detayları paylaşıldı.

Açıklamada, İstanbul’da inşası devam eden İstanbul Havalimanı MRO (Bakım-Onarım) Tesisleri Hangar A-B Projesi’nin Elektrik Tesisat İşlerinin yapımına yönelik olarak verilen 3 milyon 900 bin dolar ve 118 milyon Türk lirası tutarındaki teklife ilişkin işveren Kalyon İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile sözleşme görüşmelerine başlandığının Nisan ayında duyurulduğu anımsatıldı.

Bahsi geçen sözleşme imza sürecinin tamamlandığı ve işin 30 Eylül 2025 tarihine kadar bitirilmesinin planlandığı ifade edildi.

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., 2024 yılı birinci çeyrek bilançosunu 21 Haziran 2024 tarihinde KAP üzerinden paylaşmıştı. Bu dönemde toplam 100.888.527 TL kar açıklayan şirketin net karının, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10 azaldığı bilgisi verilmişti.

GCM Yatırım Banner

Şirketin hasılatının yüzde 9, esas faaliyet karının ise yüzde 140 artış gösterdiği ifade edilmişti.

ORGE Hisselerinde Güncel Tablo

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1 değer kazanarak 10.446,24 puandan tamamlarken, ORGE hisseleri endeksle paralel hareket etti ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 89,7 TL olan hisselerin değeri, günlük yüzde 5,2‘lik yükselişle 64,4 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ORGE Bugün Güçlü Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Orge Enerji hisseleri, yıllık bazda bakıldığında ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 142 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.