Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Hissesi Yükselişe Geçti! Şirket Dev Metro İhalesini Kazandı

Orge Enerji Elektrik Taahhüt, KAP'a yapılan bildirimde Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Projesi işine dair sözleşme görüşmelerine başlandığını duyurdu. Detaylar;
Enerji Hissesi Yükselişe Geçti! Şirket Dev Metro İhalesini Kazandı
HABER GİRİŞ

Türkiye’de elektrik taahhüt sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer alan Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş, bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Projesine ilişkin sözleşme görüşmelerine başlanması hakkında açıklamada bulundu.

Borsa İstanbul’da ORGE koduyla işlem gören şirketin bildiriminde, söz konusu işle ilgili gerçekleştirilmesi planlanan anlaşmanın detayları sunuldu.

Açıklamada, İstanbul’da inşası devam etmekte olan Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Projesi’nin elektrik tesisat işlerinin yapımına yönelik olarak verilen 9 milyon 475 bin 337 dolar ve 209 milyon 772 bin 135 Türk lirası tutarındaki teklifin kabul edildiği ifade edildi.

İhalenin şirket lehine sonuçlandığının işveren Gülermak Nurol Makyol Metro Yapım Adi Ortaklığı tarafından bildirildiği ve karşılıklı olarak sözleşme görüşmelerine başlanmış olduğu bilgisi verildi.

Açıklamanın devamında, işin 365 günde tamamlanmasının planlandığı; sözleşme görüşmelerinin olumlu ya da olumsuz şekilde tamamlanması sonrasında gerekli açıklamaların yatırımcılar ve kamuoyu ile paylaşılacağından bahsedildi.

GCM Yatırım Banner

Orge Enerji Elektrik Taahhüt A.Ş., 2023 yılı dördüncü çeyrek bilançosunu geçen ay içinde KAP üzerinden paylaşmıştı. 2023 genelinde toplam 218.283.463 TL net kar açıklayan şirketin, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla net karını yüzde 58 oranında artırdığı bildirilmişti.

ORGE Hisselerinde Güncel Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,69 değer kaybıyla 10.279,69 puandan tamamlarken, ORGE hisseleri endeksle ters yönde hareket sergiledi ve yükseldi.

Yıllık zirvesi 59,5 TL olan hisseler, günlük yüzde 4,8‘lik yükselişle 65,5 TL seviyesine çıkış gösterdi.

ORGE Hisseleri Bugün Güçlü Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Uzun vadede de yatırımcısını güldüren hisseler, yıllık bazda ise yatırımcısına güncel olarak yüzde 166,5 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.