Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Devi Milyon Dolarlık Anlaşmalara Hız Verdi

Bu yıl seçim gündeminde halka arz olan CW Enerji, Aralık ayını verimli geçiriyor. Şirket iki haftada ikinci büyük anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde;
Enerji Devi Milyon Dolarlık Anlaşmalara Hız Verdi
HABER GİRİŞ

Bu yıl halka arz olan ve yılın son ayında sözleşmelerini artıran CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş., yeni bir iş aldığını duyurdu. Önceki hafta Uzunlar İplik ile 9,5 milyon dolarlık sözleşme imzalayan şirket, bu kez Fuat Özsoy İplik Sanayi ve Ticaret A.Ş ile 12,4 milyon dolarlık anlaşma sağladığını duyurdu.

Şirketin, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamada, iki şirket arasında güneş enerjisi santrali kurulumu için sözleşme yapıldığı bildirildi.

Sözleşmede tutarın katma değer vergisi (KDV) hariç 12.455.595,00 ABD doları olduğu açıklandı. Söz konusu tutarın TL karşılığının ise sözleşmenin imza tarihi itibarıyla toplamda 362,8 milyon lira olduğu kaydedildi. Tarafların anlaşma sağladığı projenin gelecek yıl içinde tamamlanmasının planlandığı belirtildi.

CW Enerji Hisse 25.12.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Mayıs ayının ilk haftasında halka arz olan ve arz büyüklüğü 3,26 milyar lirayı bulan CW Enerji, 5 kata yakın talep görerek katılım sayısında rekora imza atmıştı.

Şirket hisseleri (CWENE) 108,6 TL’den işleme başlamış ancak seçim gündeminden nasibini alarak üçüncü gününde tabanı görmüştü.

GCM Yatırım Banner

Son günlerde kırmızı mumlardan sıyrılamayan hisseler aylık yüzde 16’ya yakın kayıpla fiyatlandı. Bugün ise sınırlı bir yükseliş gösterse de TSİ 10.32 itibarıyla yüzde 2’ye yakın düşüşle 241,4 TL’den kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın