Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Enerji Devi 44 Milyon Liralık Sipariş Aldı

Yıllık yüzde 200’ün üzerinde sağladığı primle borsada yatırımcıların yakın takibine alınan YEO Teknoloji, yeni iş anlaşmasını paylaştı. Detaylar haberde…
Enerji Devi 44 Milyon Liralık Sipariş Aldı
HABER GİRİŞ

Geçen ay 6,6 milyon dolarlık hibrit güneş enerji santrali anlaşmasını duyuran YEO Teknoloji Enerji ve Endüstri A.Ş.’den yeni iş alımına dair açıklama geldi. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştığı açıklamasında, Enerjisa Enerji Üretim A.Ş. ile imzalanan enerji nakil hattının yapımına dair bilgi verildi.

Açıklamada, 18 Temmuz 2023 tarihinde Tufanbeyli Termik Santrali’ne hibrit olarak kurulacak güneş enerjisi santrali projesinin yapımı için YEO Teknoloji’nin Enerjisa Enerji ile katma değer vergisi (KDV) hariç 5.605.350 dolar bedelinde imzalanmış olan sözleşme hatırlatıldı.

Anlaşma kapsamında güneş enerjisi santralini Tufanbeyli Termik Santrali’ne bağlayacak olan enerji nakil hattının mühendislik, montaj, dizayn, tedarik, test ve devreye alma olmak üzere anahtar teslim yapımı için sözleşme yapıldığı kaydedildi.

Sözleşmenin 1.550.804,21 dolar + KDV bedelle imzalandığı belirtildi. Bugünün dolar kuru hesabıyla (TCMB döviz satış kuru: 28.0608 TL) 43.516.806,80 Türk lirasına anlaşma sağlandığı aktarıldı.

YEO Teknoloji Hisse
Kaynak: Paratic Piyasalar

YEOTK hisse koduyla borsada işlem gören YEO Teknoloji, yeni iş anlaşmasının duyurulduğu günde pozitif seviyede yer almaya devam etti.

GCM Yatırım Banner

Yıllık yüzde 287 oranında prim yapan YEOTK, TSİ 10.10 itibarıyla yüzde 7’ye yakın yükseliş yaşayarak 229 lira seviyesinde kayda geçti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.