Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Büyük 2’nci Meme Coin Patladı! Cardano’yu Geride Bıraktı!

Meme coin pazarının iki numaralı büyüğü Shiba Inu, son 24 saat içinde yüzde 16'ya varan artışla önde gelen altcoinlerden Cardano'yu solladı. Detaylar haberde;
En Büyük 2’nci Meme Coin Patladı! Cardano’yu Geride Bıraktı!
HABER GİRİŞ

Meme coin pazarı, piyasa değerinin 70 milyar doları aşmasıyla birlikte son 24 saat içinde önemli hareketlere sahne oldu. Bu kategorideki çok sayıda varlık, 29 Mayıs itibarıyla çift haneli fiyat artışları kaydederek piyasanın en iyi performans gösterenleri arasında yer aldı.

Shiba Inu (SHIB), son 24 saat içinde yüzde 16’nın üzerine çıkan artış hızıyla bunların önde gelen örnekleri arasında yer aldı. Kendini Dogecoin (DOGE) katili olarak lanse eden Shiba Inu’nun piyasa değeri, şu anki yaklaşık 16 milyar dolar seviyesine yerleşmeden önce kısa bir süre için de olsa 17 milyar dolara ulaştı. Bu performansıyla, piyasa değeriyle Cardano’yu (ADA) geride bırakarak en büyük 10. kripto para birimi haline geldi.

SHIB Adımlarını Yükseltiyor

SHIB, bu artışa rağmen 24 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip Dogecoin’in (DOGE) ardından ikinci en büyük meme coin olmaya devam ediyor.

Shiba Inu’nun son yükselişi, ekosistemiyle ilgili bazı önemli ölçütlerin yükselişiyle aynı zamana denk gelmiş oldu. Son 24 saatteki işlem hacmi yaklaşık 1,9 milyar dolara ulaşarak DOGE (1,2 milyar dolar), PEPE (1,3 milyar dolar) ve diğer tüm meme coinleri geride bıraktı.

SHIB Fiyatı Bugün Yüzde 16'yı Aşan Artış Gösterdi
Kaynak: CoinMarketCap

SHIB’in toplam günlük hacmi (her bir işlemin 100 bin doları aştığı durumlarda) 214 milyon dolara ulaşarak 28 Mayıs’taki rakama kıyasla yüzde 135‘lik bir artış gösterdi.

GCM Yatırım Banner

Kripto analitik platformu IntoTheBlock, tüm Shiba Inu sahiplerinin yüzde 70‘inin şu anda kâğıt üzerinde kâr elde ettiğini ortaya koydu. Varlığı elinde tutanların neredeyse yüzde 90’ının zarar pozisyonunda olduğu geçen yılın Eylül ayında ise durumun çok daha farklı olduğuna dikkat çekildi.

SHIB Fiyatına Potansiyel Katkıda Bulunan Faktörler

Piyasa uzmanları, en son Shiba Inu canlanmasını etkilemiş olabilecek iki temel unsurun, projenin yakım mekanizması ve katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’daki ilerlemelerin olduğunu düşünüyor.

Yakım oranı bir hafta önce neredeyse yüzde 600 oranında patladı ve bunun sonucunda neredeyse 10 milyon token imha edildi. Programın nihai hedefinin, meme coin’in dolaşımdaki muazzam arzını azaltmak, onu daha kıt ve zaman içinde potansiyel olarak daha değerli hale getirmek (talebin aynı kaldığı veya arttığı varsayılırsa) olduğu biliniyor. SHIB ekibi şu ana kadar toplam arzın yaklaşık yüzde 41‘ini boş bir adrese gönderdi.

İşlem ücretlerini düşürerek ve hızı artırarak Shiba Inu’yu rakiplerinin üzerine çıkarmayı hedefleyen Shibarium, geçen yaz piyasaya sürülmesinden bu yana büyük adımlar attı. Toplam işlem sayısı bakımından 400 milyon sınırını aşmak gibi birçok kilometre taşını geride bıraktı.

Ayrıca kullanıcı deneyimini iyileştirmek, geliştiriciler ve yenilikçiler topluluğunu güçlendirmek ve daha hızlı blok işleme süreleri uygulamak için iki büyük yükseltme geçirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.