Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Büyük 2’nci Meme Coin için Yüzde 2300’lük Patlama!

Popüler meme coin Shiba Inu'nun fiyatı yükseliş yaşarken, önemli bir Shiba Inu göstergesinin yüzde 2300 oranında patlaması dikkat çekti. Detaylar haberde;
En Büyük 2’nci Meme Coin için Yüzde 2300’lük Patlama!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Toplam piyasa değeri açısından ikinci en büyük meme coin olan Shiba Inu (SHIB), ekosistemiyle ilgili önemli bir göstergenin dikkat çekici yükselişi sayesinde piyasa katılımcılarının manşetine çıkan kripto varlıklar arasına girdi.

Kripto analitik platformu IntoTheBlock’un verileri, her bir işlemin 100 bin dolar seviyesini aştığı SHIB toplam günlük hacminin 223 milyon dolara ulaştığı bilgisini verdi.

SHIB Göstergeleri Yükselişte

Bunun, bir gün önce gözlemlenen rakama kıyasla yüzde 2.300‘lük şaşırtıcı bir artışı temsil ettiği ifade edildi.

Günlük aktif adresler ve işlem hacminin de önemli ölçüde olmasa da yukarı yöneldiği bilgisi verildi.

Söz konusu göstergelerdeki yükselişin, SHIB fiyat artışı ile aynı zamana denk gelmesi dikkat çekti. Varlık, 24 saatlik ölçekte yüzde 7’lik bir artış kaydederek önceki gün piyasadaki en iyi performans gösteren kripto varlıkların arasında yer aldı.

GCM Yatırım Banner

Bununla birlikte, meme coin pazarındaki rakiplerinden bazıları daha da önemli kazanımlara tanık oldu. PEPE yüzde 23’lük, POPCAT yüzde 27’lik, TRUMP yüzde 22’lik ve FLOKI yüzde 12’lik artışla öne çıkan meme coinlerden oldular.

SHIB Yükselişine Katkıda Bulunan Faktörler

Piyasa uzmanları, en son SHIB fiyat dirilişini körüklemiş olabilecek unsurlardan bazılarının, artan yakım oranı ve katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un daha da geliştirilmesi olduğuna dikkat çekiyor.

SHIB Fiyatı Bugün Dalgalı Seyir İzliyor
Kaynak: CoinMarketCap

Meme coinin arkasındaki ekip son yedi gün içinde 200 milyondan fazla tokenı yok etti. Bu oran, son 24 saat içinde yüzde 100’ün üzerine çıkarak 30 milyon varlığın daha boş bir adrese gönderilmesine neden oldu.

SHIB, öte yandan son zamanlarda artan bir benimseme konusu haline geldi. Merkezi Litvanya’da bulunan bir blok zinciri ödeme işlemcisi olan CoinGate, SHIB’i bir ödeme yöntemi olarak benimsedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.