Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

En Büyük 2’nci Meme Coin için Kritik Mayıs Rakamları Açıklandı!

Piyasa değeriyle en büyük ikinci meme coin konumundaki Shiba Inu için geride kalan Mayıs ayının yakım rakamları açıklandı. Detaylar haberin devamında;
En Büyük 2’nci Meme Coin için Kritik Mayıs Rakamları Açıklandı!
HABER GİRİŞ

Popüler meme coin projesi Shiba Inu (SHIB), dolaşımdaki arzından önemli miktarda tokenın çıkarıldığını görmeye devam ediyor. Paylaşılan güncel veriler, Mayıs ayı boyunca 328 işlemle yaklaşık 370 milyon varlığın yakıldığını ortaya koydu.

Piyasa uzmanları, bu rakamın, Nisan ayının tamamında gözlemlenene kıyasla yüzde 78,23‘lük bir düşüşü temsil ettiğine dikkat çekti.

Shiba Inu ekosisteminin önemli bir parçası olarak bilinen yakım mekanizmasının amacının devasa token arzını azaltmak, onları daha kıt ve zaman içinde potansiyel olarak daha değerli hale getirmek olduğu ifade edildi.

Shibburn Mayıs 2024 Verileri Açıklandı
Kaynak: X / @shibburn

Geride kalan birkaç yıl içinde Shiba Inu ekibinin 410 trilyondan fazla varlığı ya da dolaşımdaki arzın yüzde 41’ini boş bir adrese gönderdiği bilgisi verildi.

Shibarium’un İlerlemesi

Pazar uzmanları, Shiba Inu’nun fiyatını olumlu yönde etkileyebilecek bir diğer önemli unsurun katman-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un giderek gelişmesi olduğunu belirtiyor.

GCM Yatırım Banner

Geçen yıl Ağustos ayında resmen gün ışığına çıkan Shibarium, o zamandan beri sayısız kilometre taşını geçti. Son olarak, ağ üzerinde işlenen toplam blok sayısı 5 milyonu aştı. Bundan önce, toplam işlem sayısı 400 milyonu aşarken, cüzdan adresleri 1,8 milyonu geçti.

İşlem ücretlerini düşürerek, hızı artırarak, topluluk katılımını teşvik ederek ve ölçeklenebilirliği geliştirerek Shiba Inu ekosisteminin ilerlemesini desteklemek üzere tasarlanan Shibarium, geçen ay iki önemli güncelleme geçirdi.

Bunlardan ilki, MetaMask, Trust Wallet, Coinbase Wallet ve diğerleri gibi popüler kendi kendine saklama cüzdanlarıyla uyumluluğu mümkün kıldı. İkincisi ise geliştiriciler ve yenilikçiler topluluğunu güçlendirmeyi, daha hızlı blok işleme süreleri uygulamayı ve genel kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlıyor.

SHIB Fiyatı Bugün İnişli Çıkışlı Seyir İzliyor
Kaynak: CoinMarketCap

Piyasa değeriyle en büyük 11. kripto varlık olan SHIB’in fiyatı, yazım itibarıyla son 24 saat içinde yüzde 1,5 düşüşle 0,00002461 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın