Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emlak Şirketi Dev Anlaşma için Onayı Verdi! İmzayı Attı

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., değerleme şirketinin seçimi ve milyarlık anlaşmasını duyurdu. Detaylar haberde...
Emlak Şirketi Dev Anlaşma için Onayı Verdi! İmzayı Attı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gayrimenkul sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden 2023 yılı gayrimenkul değerleme şirketinin seçimi ve Adıyaman İndere 3. etap deprem konutları sözleşmesi imzalanması hakkında açıklamada bulundu.

Şirket, taşınmazların sayısının fazlalığı ve iş yoğunluğu nedeni ile portföyde değerleme yaptırılması gereken her bir varlık için şu şirketlerden hizmet alınacağını açıkladı:

“Lal Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş., Net Kurumsal Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş., Form Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş., Yetkin Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş., Acar Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.”

Emlak Konut, bunun yanında 2023 yılı içerisinde portföye alınabilecek ve değerleme gerektirecek varlıklar için ise şu şirketlerden hizmet alacak:

“Yetkin Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş, Acar Taşınmaz Değerleme ve Danışmanlık A.Ş.”

GCM Yatırım Banner

Emlak Konut, ikinci KAP bildiriminde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile “Deprem Bölgesinde Yapılacak Kalıcı Konutlara İlişkin Protokol” kapsamında imzalanan anlaşmaları paylaştı.

Şirket, “Adıyaman İndere 3. Etap Genel Altyapı, Arıtma Tesisi, Su Depoları ve Yol İnşaatı İşi” için Sosyal Mühendislik İnşaat A.Ş. ile 2.580.000.000 TL + KDV tutarında sözleşme imzaladı.

Borsada işlem gören Emlak Konut’un hisselerine baktığımızda (EKGYO) yatırımcıya yıllık bazda yüzde 12,21, aylık bazda yüzde 12,9 değer kazandırdığı görüldü.

Bunun aksine haftalık bazda yüzde 1,44’lük değer kaybettirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.