Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emlak Konut GYO’ya Bir Kurum Daha Yeşil Işık Yaktı

Yatırım Finansman, Akçansa’yı model portföyünden çıkarırken Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nı ekledi. EKGYO’da hedef fiyat ne? İşte detaylar;
Emlak Konut GYO’ya Bir Kurum Daha Yeşil Işık Yaktı
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler için yatırım kurumları ve bankalardan gelen raporlar, yatırımcılara şirket seçme sürecinde rehberlik ediyor. Şirketler, mevcut gelişmeler ışığında yatırımcılara örnek oluşturan model portföyüne şirketler ekleyip çıkarabiliyor.

Yatırım Finansman, 6 Ekim tarihli raporunda Akçansa’yı (AKCNS) model portföyünden çıkardığını ve Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nı (EKGYO) eklediğini duyurdu.

EKGYO Neden Eklendi?

Çalışmada Türkiye’de son 2 yılda gayrimenkul fiyatlarında sert bir artış yaşandığı, bu süreçte EKGYO’nun sahip olduğu arsaların ihale süreçlerini hızlandırmayı başardığı belirtildi.

Şirketin gelir paylaşımı projelerinden beklenen gelirinin 2020 sonunda 8,6 milyar TL’den 2023’ün ilk yarısında 53 milyar TL’ye çıktığına dikkat çekildi.

EKGYO’nun halihazırda yüksek olan ön satış performansı ve kurum için finansman sağlama konusundaki benzersiz yeteneği sayesinde sektörde korunaklı bir konumda kalmayı sürdürdüğü vurgulandı. Bunların yanında demografik özellikler ve kentsel dönüşüm gibi temel talep faktörlerinin özellikle İstanbul’da konut talebini güçlü tutacağı ve potansiyel teşviklerin katalizör olabileceği ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Emlak Konut GYO’ya Bir Kurum Daha Yeşil Işık YaktıKaynak: Yatırım Finansman

EKGYO için hedef fiyat 12 TL olarak belirlenirken potansiyel seviyesi yüzde 46 oldu. Yatırım Finansman’ın portföyünde en yüksek potansiyeli sahip şirket yüzde 59 ile Sabancı Holding (SAHOL) olurken onu yüzde 56 ile Pegasus (PGSUS) ve yüzde 53 ile Turkcell (TCELL) izliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın