Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Yapı Kredi Hissesi Garanti’nin de Önerileri Arasına Girdi

Garanti BBVA Yatırım tarafından yapılan açıklamada, YKBNK’ın hisse önerilerine eklendiği bilgisi verildi.
Yapı Kredi Hissesi Garanti’nin de Önerileri Arasına Girdi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Garanti BBVA, Yapı Kredi’yi hisse önerileri arasında ekledi. Bankadan yapılan açıklamada, Model Portföyümüz son güncellememizi yaptığımız 15 Eylül 2023 tarihinden itibaren BIST100 endeksinin yüzde 0.9 üstünde bir performans gösterdi. Bu raporumuzla YKBNK’ı model portföyümüze ekliyoruz, KCHOL ve THYAO’yu muhafaza ediyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Yapı Kredi’nin yılbaşından itibaren bankacılık endeksine yakın performans gösterdiğine dikkat çekilen açıklamada, hisse senedinin özel banka benzerlerinin gerisinde kaldığı kaydedildi.

2023 ilk yarı karlılık performansının kısmen zayıf kalması, negatif kredi mevduat makası ve ticari işlemler gelirlerinin ana kalemlerdeki zayıflı telafi edemiyor olmasının zayıf performansı açıkladığı kaydedildi.

Garanti BBVA ilgili raporunda, yılın 3. çeyreği için görünümün olumluya döndüğünü belirtirken, kredi mevduat makasının 40 baz puan artmasının beklendiği Yapı Kredi’de, TÜFE tahvilleri için kullanılacak yeni oran yüzde 60 olacağı belirtildi.

YKBNK saatlik hisse grafiği
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu nedenle net faiz gelirlerinde güçlü bir rakam beklentisine yer verildi. Komisyon gelirleri güçlü ilerlemeye devam ederken, faaliyet giderleri tarafında artış hızının yavaşladığı ifade edildi.

GCM Yatırım Banner

Garanti BBVA, güçlü bir bilanço beklediğini bildiren raporunda, Yapı Kredi’de hedef fiyatını 23.00 TL’ye yükseltti ve “Endeks Üzeri” tavsiyesini korudu. Rapor sonrasında YKBNK hisseleri günlük bazda yüzde 1’den fazla yükseldi ve 19,2 TL’den işlem görüyor.

KCHOL ve THYAO Portföyde Tutuldu

Garanti BBVA paylaştığı raporda, KCHOL ve THYAO hisselerini portföyde tutmaya devam edeceğini belirtti.

Model portföyü daha dinamik ve etkin yönetmek adına % 15 zararkes ve maksimum 150 gün listede kalma kuralları uygulandığına yer verilen açıklamada, 150 günlük model portföy sürelerini doldurmalarına rağmen, KCHOL ve THYAO’nun 3Ç23 bilançosu öncesinde model portföyde tutulacağı kaydedildi.

Bugün itibarıyla Garanti BBVA’nın önerdiği hisseler arasında AKBNK, AKGRT, ARCLK, BIMAS, KCHOL, TCELL, THYAO ve YKBNK bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın