Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emekliye Ek Zam Düzenlemesi Meclis’ten Işık Hızıyla Geçti

Emeklilerin beklediği ek zam kararı bugün Meclis'e geldikten sonra Plan Bütçe Komisyonu’ndan ışık hızıyla geçti. Böylece yüzde 37'de kalan zam oranı yukarı çekildi.
Emekliye Ek Zam Düzenlemesi Meclis’ten Işık Hızıyla Geçti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek ilave maaş zammının yüzde 5 oranında yapılacağını duyurmasının ardından oranın yüzde 37 seviyesinden yüzde 42 seviyesine çıkarılması için yasal prosedür yerine getirildi.

Bugün tatilden dönen Meclis’in gündemine gelen emekliye verilecek ek zam düzenlemesi vakit kaybetmeden geçti.

Böylece Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan Bütçe Komisyonu’nda gerçekleştirilen İşsizlik Kanununda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi görüşmelerinde emeklilere ek zam yapılmasına dair önerge kabul edildi.


Kabul edilen önerge sonrası SSK ve Bağ-Kur emeklilerine Aralık enflasyonu sonrası verilen yüzde 37,57’lik maaş artışı yüzde 42,57’ye çıkarken, en düşük emekli aylığında Ocak ayı itibarıyla geçerli olacak tutar 7 bin 500 TL’den 10 bin TL’ye çıkmış oldu.

Söz konusu kanun teklifi haftaya son kez Meclis gündeminde olacak ve TBMM Genel Kurulunda görüşülerek yasalaşacak. Yüzde 5’lik ek zam farklarının hesaplara yatırılması için kanun teklifi Cumhurbaşkanı imzası sonrası Resmî Gazete’de yayımlanacak. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın