Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emeklilerin Dikkatine! Ak Parti’den Zam Açıklaması Geldi

Emekliler dört gözle ek zam beklerken, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’den çalışmaların son durumuna yönelik açıklama geldi. Detaylar haberde...
Emeklilerin Dikkatine! Ak Parti’den Zam Açıklaması Geldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Emeklilere Temmuz ayında yapılan zam beklentileri karşılamadı. Ek zam talebinde bulunan emeklilerin göz hükümet tarafından gelecek haberde. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emeklilere yönelik yıl sonuna kadar adımların atılacağını söyledi. Konuya yönelik bir açıklamada AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’den geldi.

Başkan Güler, CNN Türk canlı yayınında konuşarak emeklilerle ilgili rapor hazırladıklarını ve bütçe dengesini bozmadan beklentiyi karşılayacaklarını söyledi.

Bakanların şu anda illerde şehir buluşmaları kapsamında ziyaretler yaptığını belirtti.

AK Parti Grup Başkanı Güler, “Emeklilerimizle bir araya geldik. Temmuz ayında yapmış olduğumuz enflasyon farkı ve ek ilave zam noktasında emeklilerimizin beklenildiği kadar karşılık bulmadığını gördük.” açıklamasında bulundu.

“Bütçe Dengesini Bozmadan Çalışmalar Devam Ediyor”

Emeklilerin, zammın yeterli olmadığını, ücretlerin artırılması gerektiğini belirttiklerini bildirdi. İlave zammın emeklilerin beklentisini karşılamadığını kaydetti.

Güler, bu noktada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bütçe dengelerini bozmadan gerekli çalışmaları devam ettirdiğini söyledi.

Toplamda 104 milyar dolarlık bir maliyetle karşı karşıya olduklarını dile getiren Güler, bunu hemen ödeyeceklerini ve emeklilerin maaş noktasında beklentisinin karşılanacağını aktardı.

Bunun yanında bütçe dengesini bozmadan, fiyat istikrarının sağlanacağını belirten Güler, “Enflasyon hedefimiz bizim birkaç yıl içinde tek haneli rakamlar inmek. 6 Şubat depremleri ile beraber 11 ilimizde hasara uğrayan şehir hayatımız var. Bütçeden ayırdığımız rakam 765 milyar TL, seneye başka rakamlar ayrılacak.” dedi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu