Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emeklilere Promosyon Müjdesi: Bankalar Kesenin Ağzını Açacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emeklilere bankalar üzerinden promosyon ödemesi yapılacağı haberini vermesi üzerine özel bankalar ödeme tutarlarında güncellemeye gitti.
Emeklilere Promosyon Müjdesi: Bankalar Kesenin Ağzını Açacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yerel seçimler için sahaya inen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emeklilerin gönlünü geri kazanmak için geçen gün müjde olarak duyurduğu promosyon haberinin yankıları sürüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, kamu bankalarının emeklilere promosyon ödemesi yapacağını duyurması ve özel bankalara da yol açması bankalar tarafında hareketlilik başlattı.

Mevcutta bankalar, emekliler için promosyon uygulaması yapsa da en düşük emekli aylığının 10 bin lira olarak güncellenmesiyle promosyonda da hesap değişti.

Son maaş revizyonu ile en düşük emekli aylığı alan banka müşterilerine verilecek promosyon tutarının 4 bin 500 liradan 10 bin lira düzeyine yükseltilmesi bekleniyor.

Promosyon artışına hazırlanan özel bankaların ise emekli aylığı pastasından aylık 198 milyar, yıllık ise 2 trilyon 376 milyar TL alma yarışının hızlanacağını yazan Sözcü gazetesi yazarı Erdoğan Süzer, kesenin ağzının açılabileceğini yazdı.

Promosyon Ödemeleri Tablo
Kaynak: Sözcü

Kamu bankaları, vefat etmiş emeklilerin eş ve çocuklarının aldığı 3 bin 500-7 bin 500 TL arasındaki aylıklar için 3 bin 500 TL’lik promosyon ödemesi yaparken; emekli aylığı 7 bin 500-10 bin TL arasındakilere 4.500 TL promosyon veriyordu.

GCM Yatırım Banner

10 bin TL üzerinde emekli aylığı alanlar için ise en yüksek promosyon tutarı 5 bin TL olarak uygulanıyordu. Süzer’in aktardığına göre emekli vatandaşları müşterisi yapmak isteyen özel bankalar 12 bin lirayı da aşan promosyon ödemesi yapmaya hazırlanıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.