Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emekliler Sesini Duyurdu: Maaşlardaki Artış Oranı Değişti

Bakan Vedat Işıkhan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerin emekli aylıklarındaki artış oranının Ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25’e yükseltildiğini duyurdu. İşte detaylar;
Emekliler Sesini Duyurdu: Maaşlardaki Artış Oranı Değişti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, katıldığı bir televizyon programında vatandaşların gündeminde olan emekli maaşlarına yönelik açıklama yaptı. Bakan Işıkhan, emeklilerle müjdeyi paylaştı.

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin emekli aylıklarındaki artışı Ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25’e yükselttiklerini duyurdu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine yüzde 5 zam yapılacağını, artış oranının yüzde 37,57’den yüzde 42,6’ya çıkarıldığını bildirmişti.

Böylelikle milyonlarca emeklinin artış oranı Ocak ayı itibarıyla yüzde 49,25’e güncellendi.

Işıkhan’dan Açıklama

Vedat Işıkhan, emekli maaşlarındaki artış oranına dikkat çekti. Hiçbir ayrım yapmaksızın tüm emeklilere Ocak 2024 itibarıyla ilk 6 ay için emekli maaşlarındaki aynı oranda artış sağladıklarını belirtti.

Teklifin Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra oluşan aylık farkların 1 hafta içerisinde ödeneceğini kaydetti.

GCM Yatırım Banner

Asgari prim ödeme gün sayısını 600 günden 450 güne indirdiklerini belirtti ve daha fazla vatandaşa ulaşmış olacaklarını söyledi. Bu desteği verdiklerinde üretimin aksamayacağını, böylece teşvik ve başvuru süreçlerini uzattıklarını bildirdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın