Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emekliler için Son Dönemece Girildi: İkramiye Onayı Geldi

Emeklilere bir defaya mahsus verilecek 5 bin liralık ikramiyede çalışan-çalışmayan ayrımının ortadan kaldırılması ve her kesimin kapsama dahil edilmesi için onay geldi.
Emekliler için Son Dönemece Girildi: İkramiye Onayı Geldi
HABER GİRİŞ

Bu yıl 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na özel bir defaya mahsus verilecek olan 5 bin liralık ikramiyede çalışan ve çalışmayan emekli ayrımının yapılması emeklilerin mağduriyetini yukarı çıkarmıştı. Gelen eleştiriler üzerine kararda değişikliğe gidildi.

5 bin liralık ikramiyeye çalışan emeklilerin de dahil edilmesi için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla başlatılan çalışma olgunluk kazandı.

Fiilen çalışmayanların dışındaki emeklilere verilecek 5 bin liralık ikramiyeyi içeren önerge, ilgili kanun teklifine eklendi. Kanun teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeye devam ediyor.

İkramiye için Çiftçiler İsyan Etmişti

Bu ay hesaplara yatacak 5 bin liralık ikramiye emekli kesimde büyük bir çıkmaz yaratmıştı.

Promosyonda ayrımcılık kararına tepki gösteren çiftçi emeklileri, ziraat odası kayıtlarını sildirme kararı almıştı. (AA)

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.