Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emekli Memur-Sen: Çalışan ve Emekli Arasındaki Uçurum Azaltılmalı

Emekli Memur-Sen Başkanı Ali Küçükkösen, çalışan ile emekli arasındaki uçurumun azaltılması gerektiğini söyledi. Detaylar haberde...
Emekli Memur-Sen: Çalışan ve Emekli Arasındaki Uçurum Azaltılmalı

Emekli Memur-Sen Başkanı Ali Küçükkösen yaptığı basın açıklamasında zam talebinde bulundu. Emekliliğin devlete maliyeti olmadığını söyledi.

Başkan Küçükkösen, emeklilerin ekonomik zorluklarla mücadele ettiğini ay sonunu getirmeye çalıştığını aktardı.

Memur emeklilerinin hayatının geri kalanını insan onuruna yakışır bir maaş elde ederek, kaygısız ve mutlu geçirmek istediklerini belitti.

Emekli Memur-Sen Başkanı Küçükkösen, son dönemlerde uygulanan sıkılaşma politikalarının, mali disiplin hükümleri ve diğer uygulamaların, özellikle emekliler üzerinde uygulandığını söyledi.

“Meclis’in Önceliği Emekli Olmalı”

Mevcut durumda, kamu görevlisi emeklilerinin alım gücü düştüğünü aktardı. Emekli zammı ötelendikçe de emeklilerin kaybının büyüdüğünü bildirdi.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

Meclis’in 1 Ekim’de açılacağını vurgulayan Küçükkösen, önceliğinin emekliler olması gerektiğini söyledi.

Beklentinin kamu görevlilerine yapılan seyyanen ödemenin emeklilere yansıtılması olduğunu belirten Emekli Memur-Sen Başkanı Küçükkösen, çalışan ile emekli arasındaki uçurumun azaltılması gerektiğini bildirdi.

Ocak ayı beklenmeden emeklilerin sorunlarının çözüme kavuşturulması gerektiğini vurgulayarak ekonomik kaygıları son bulmasını istedi.

Bu gelişmelerin öncesinde Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’dan emekliye yönelik zam açıklaması gelmişti.

Akbaşoğlu, “Emeklilerimizin de yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi hep beraber meclisimizde yasallaştıracağız.” açıklamasında bulunmuştu.  Yıl sonuna kadar bu konuya yönelik düzenlemelerin yapılacağını bildirmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu