Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ak Partili Akbaşoğlu’ndan Emekliye Zam Açıklaması

Ak Parti Grup Başkanvekili Akbaşoğlu, emekliye zam ve Orta Vadeli Program hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberde...
Ak Partili Akbaşoğlu’ndan Emekliye Zam Açıklaması
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ak Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “2023 Kars Şehir Buluşmaları”na katılmak üzere gittiği Kars’ta Orta Vadeli Program (OVP) ve emekliye yapılacak zam ile ilgili açıklamada bulundu.

Ak Partili Akbaşoğlu, OVP sonunda kişi başına düşen milli gelirin 15 bin dolara çıkarılacağını söyledi.

Emeklinin dört gözle beklediği zam ile ilgili konuşan Akbaşoğlu, “Emeklilerimizin de yüzünü güldürecek bir düzenlemeyi hep beraber meclisimizde yasallaştıracağız.” dedi.

Akbaşoğlu, Meclis açıldıktan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın bu konuda çalışacaklarını söyledi. Yıl sonuna kadar bu konuya yönelik düzenlemelerin yapılacağını kaydetti.

“Daha İyi Bir Ekonomik Noktaya Ulaşma Konusunda Kararlıyız”

Türkiye ekonomisinde hedeflerin belirlendiği OVP hakkında konuşan Akbaşoğlu, “Bütün toplum kesimleri ile ilgili orta vadeli program çerçevesinde daha iyi bir ekonomik noktaya taşıma hususunda kararlıyız.” açıklamasında bulundu.

GCM Yatırım Banner

Akbaşoğlu, büyüme modelinin üretim, istihdam ihracat, odaklı cari bazlara dayalı olduğunu belirtti. Modelin istikrar ve güven içerisinde mutlaka gerçekleştirileceğini kaydetti.

Vatandaşın ekonomik düzeyini çok daha iyi bir noktaya taşıyacaklarını bildirdi.

Türkiye’de enflasyonun artmasının nedenini pandemi ve emtia fiyatları olduğunu söyledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.