Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Emekli Bayram Yaptı! Hükümetten Peşpeşe Müjdeler

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaş zammı duyurusuna ilişkin konuştu. Detaylar haberde…
Emekli Bayram Yaptı! Hükümetten Peşpeşe Müjdeler
Son Güncelleme: 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu haftaki Kabine Toplantısı’nda bir defaya mahsus olmak üzere emeklilere 5 bin TL ikramiye ödemesi yapılacağını duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise emekli zammına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Şimşek, “Bir ödeme kararlaştırdık, emeklilerimiz, memurumuz, işçimiz, bütün çalışanlarımız için sözümüz var enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki dönemde emeklilerimizi önceliklendireceğiz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından, “Emeklilerimizin çektiği sıkıntıları biliyorum. Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi yapmayı kararlaştırdık. Emekli olup, fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz.” açıklamasında bulunmuştu.

Ödemeler Kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerin hesabına yatırılmış olacak. Erdoğan, yılbaşında emeklilerin durumunun tekrar gözden geçirileceğini söyledi.

En düşük emekli maaşı 2020 yılı Mart ayında 1.500 TL’ye, 2022 Ocak ayında 2.500 TL’ye, 2022 Temmuz ayında 3.500 TL’ye, 2023 Ocak ayında 5.500 TL’ye, Mart ayında da 7.500 TL’ye yükseltildi.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu