Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Emekli Bayram Yaptı! Hükümetten Peşpeşe Müjdeler

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaş zammı duyurusuna ilişkin konuştu. Detaylar haberde…
Emekli Bayram Yaptı! Hükümetten Peşpeşe Müjdeler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu haftaki Kabine Toplantısı’nda bir defaya mahsus olmak üzere emeklilere 5 bin TL ikramiye ödemesi yapılacağını duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ise emekli zammına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Şimşek, “Bir ödeme kararlaştırdık, emeklilerimiz, memurumuz, işçimiz, bütün çalışanlarımız için sözümüz var enflasyona ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki dönemde emeklilerimizi önceliklendireceğiz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından, “Emeklilerimizin çektiği sıkıntıları biliyorum. Emeklilerimize bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin Türk Lirası ödemeyi yapmayı kararlaştırdık. Emekli olup, fiilen çalışmaya devam eden emeklilerimizi bu düzenlemenin dışında bırakıyoruz.” açıklamasında bulunmuştu.

Ödemeler Kasım ayının ilk yarısı itibarıyla emeklilerin hesabına yatırılmış olacak. Erdoğan, yılbaşında emeklilerin durumunun tekrar gözden geçirileceğini söyledi.

En düşük emekli maaşı 2020 yılı Mart ayında 1.500 TL’ye, 2022 Ocak ayında 2.500 TL’ye, 2022 Temmuz ayında 3.500 TL’ye, 2023 Ocak ayında 5.500 TL’ye, Mart ayında da 7.500 TL’ye yükseltildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.