Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk Twitter için Doğrudan Teklif Vermeyi Araştırıyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderilen bir dosya, Elon Musk’ın Twitter için yeni bir ihale teklifi hazırlığında olduğunu gösteriyor.
Elon Musk Twitter için Doğrudan Teklif Vermeyi Araştırıyor
HABER GİRİŞ

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, son günlerde Twitter’a yönelik haberler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Ortaya çıkan yeni SEC dosyasına göre, Elon Musk, Twitter için doğrudan teklif başlatıp başlatmamayı araştırıyor.

Dosya, Musk’ın potansiyel anlaşmayı finanse etmeye yardımcı olmak için 46.5 milyar dolarlık taahhüt aldığını söylüyor. Dosyaya göre Musk, Twitter için bir aleni teklif yapıp yapmayacağına veya teklifi ilerletmek için başka adımlar atıp atmayacağına henüz karar vermedi.

Doğrudan teklif, bir şirketin hisselerinin bir kısmını veya tamamını doğrudan hissedarlarından satın almak için teklif vermeyi içerir. Milyarder isim geçtiğimiz hafta Twitter’ı yaklaşık 43 milyar dolar ile satın almayı teklif etmişti.

Sosyal medya devi bu teklif sonrasında “zehir hapı” olarak adlandırılan bir önlem almış ve sınırlı süreli hissedar hakları planını kabul etmişti.

Musk bugün itibarıyla Twitter’ın yüzde 9.2’lik hissesinin sahibi konumunda. Twitter ilk olarak Musk’ın yönetim kuruluna katılacağını açıklamış ancak daha sonrasında Musk’tan gelen yanıt ile beraber bu kararından geri adım atmıştı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın