Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elon Musk Sonunda Duyurdu, Mavi Tik Ücreti Ne Kadar Olacak?

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından gündem mavi tike sahip hesaplar olmuştu. Musk, söz konusu hesaplardan alacağı ücreti duyurdu. İşte detaylar;
Elon Musk Sonunda Duyurdu, Mavi Tik Ücreti Ne Kadar Olacak?
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’li milyoner, Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın 44 milyar dolara Twitter’ı satın alması dünya gündemine yerleşmişti. Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra mavi tike sahip kullanıcılara bazı şartlar getireceğini belirtmişti. Konuyla ilgili olarak 20 dolar ve 8 dolar gibi ücretler konuşulmuştu. Gün içinde büyük şöhrete sahip Amerikalı yazar Stephen King ile Twitter’ın yeni patronu Elon Musk, mavi tike sahip kullanıcılardan ne kadar ücret alınacağı ile ilgili pazarlığa tutuşmuştu.

Musk, ünlü yazar ile aralarında geçen konuşmalarda “Bir şekilde faturaları ödememiz gerekiyor. Twitter sadece reklamlara bel bağlayamaz.” ifadelerini kullanmıştı.

“8 Dolar Olacak”

Elon Musk, yaşanan gelişmelerin ardından merak konusu olan ücretle ilgili sosyal medya üzerinden paylaşımda bulundu ve mavi tik için ayda 8 dolar ödeneceğini duyurdu. Musk, söz konusu fiyatın ülkelerin satın alma gücüne göre ayarlanabileceğini belirtti.

Aylık 8 dolar ödeyen kullanıcılar, yanıt, bahsetme, aramada öncelik, daha uzun video ya da ses dosyası paylaşma imkanına da sahip olabilecek.

Mustafa Sarıgül’den Elon Musk’a Tepki

Kullandığı ifadelerle ve hareketleriyle ilgi odağı olan TDP Başkanı Mustafa Sarıgül, Elon Musk’ın mavi tike sahip kullanıcılardan ücret almasıyla ilgili oldukça dikkat çeken ifadeler kullanmıştı.

Sarıgül, milyardere seslenerek “Yazıklar olsun. Gözü üyelere diktin. Bizim sana verecek 20 kuruşumuz bile yok.” şeklinde konuşarak masaya vurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu