Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Elon Musk 12 Yıllık Asistanını Neden Kovdu?

Ashlee Vance, Elon Musk’ın 12 yıllık asistanını yükselmek istediği için kovduğunu iddia etti. Musk ise durumu Twitter’da sayfa sayfa açıkladı!
Elon Musk 12 Yıllık Asistanını Neden Kovdu?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tesla CEO’su Elon Musk, 12 yıldır asistanı olarak görev yapan Mary Beth Brown’ın işine 2014 yılında son verilmişti. Birkaç gün önce Ashlee Vance ise Elon Musk’ın biyografisinde yer alan bu konuyla ilgili çarpıcı bir anekdotu paylaştı. Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future başlıklı biyografide yer alan anekdot, kısa sürede ortalığı karıştırmayı başardı.

Paylaşılan hikayeye göre Musk, 12 yıllık asistanını yükselmek istediği için kovmuştu. Fakat Musk’a göre bu anekdot bütünüyle gerçeği yansıtmıyordu. Vance’in hikayesinde Musk, alışılmışın dışında acımasız bir lider olarak gösteriliyordu. Elbette ki Elon Musk bu duruma seyirci kalamadı ve soluğu Twitter’da aldı.

Yükselme Talep Eden 12 Yıllık Çalışanını Kovdu!

Yükselme Talep Eden 12 Yıllık Çalışanını Kovdu!Ashlee Vance, geleceğin seyrini değiştirebilecek milyarderler arasında ilk sırada yer alan Elon Musk hakkında bir biyografi kaleme aldı. Kitapta yer alan bir anekdotta ise Musk’ın 12 yıldır asistanı olan Mary Beth Brown’ı, yükselme talep ettiği için Musk’ın onu işten çıkardığı yazıyordu.

İddialara göre; Musk, Brown’ın iki haftalığına izin kullanmasını ve Brown’ın sorumluluklarını üstlenip üstlenemeyeceğini, Brown’ın kendisi için vazgeçilmez olup olmadığını görmek istemiş. Brown tatilden döndüğünde ise Musk onun kendisi için vazgeçilmez olmadığını anlamış ve işten kovmuş.

Söylenenler Tamamıyla “Saçmalık”!

Söylenenler Tamamıyla “Saçmalık”!Fakat Elon Musk kendisini acımasız bir patron gibi gösteren bu iddiaları kabul etmedi. Ünlü milyarder Twitter başına oturdu ve “Ashley Vance’in yazdığı biyografinin çoğunlukla doğru olduğunu ancak kaleme alınırken kendisine danışılmadığını ve gerçekte kontrol edilmediğini” belirtti.

GCM Yatırım Banner

Daha sonra ise asistanıyla ilgili; “bütün sahte anekdotlar arasında, kendisine en fazla sıkıntı veren konunun Ashley’nin asistanıyla ilgili kaleme aldığı cümleler olduğunun” altını çizen Musk, “bu anekdotlar yazılırken ne kendisine ne de asistanına danışılmadığını ve tamamıyla saçmalıktan ibaret” olduğunu da yazmış olduğu Twitlerle dile getirdi.

Musk Konuyla İlgili Sayfalarca Twit Yazdı!

Musk Konuyla İlgili Sayfalarca Twit Yazdı!Ancak ünlü milyarderin bu konuyla ilgili söyleyecekleri henüz bitmemişti. Gerek asistanı gerekse ortaya atılan iddialarla ilgili sayfalarca Twit attı. Hatta Musk’ın annesi Maye Musk da olaya dahil oldu.

“Mary Beth 10 yıl boyunca inanılmaz bir asistandı, fakat şirket karmaşıklıklar içerisinde büyürken, birkaç uzmanın mı yoksa kıdemli birinin mi rol alması gerekliydi” “Mary Beth’e büyük katkılarından dolayı 52 hafta boyunca maaş ve hisse verildi, tekrar kıdemli biri olarak küçük bir firmada işe alındı”

Daha sonra ise Elon Musk’ın annesi Maye Musk olaya dahil oldu ve işler daha da ilginçleşmeye başladı. Maye Musk ise “biyografide fevkalade yanlışlar” olmasına rağmen yine de “bütün olarak ilginç” olduğunu Twitledi.

Vance’in yazmış olduğu biyografiyle ilgili “yanlışları” aktarmaya devam eden Musk “bir samuray olduğunu söylemediğini ve bir ninja olduğunu belirttiğini” yazarak, “sadece zırha ve harika silahlara sahip olmam beni ninja yapmaz. Bunun için yıllarca eğitim gereklidir” diyerek tabiri caizse Twitter’dan yardırmaya devam etti.

Son olarak takipçisinin “başka yanlış anekdot varsa listeleyin” şeklindeki twitine “düzinelerce yanlış veya yarı doğru anekdotlar var, 5 ya da 10, kaç tane olduğu önemli değil. İlgilenenlere post gönderebilirim” şeklinde cevapladı.  

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.