Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ekos Talep Toplayacak! Şirketten Yatırım Açıklaması Geldi

Ekos Teknoloji ve Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Akbaş, şirketin faaliyetleri hakkında kapsamlı bir açıklama yaparak yatırımcıları bilgilendirdi. İşte detaylar;
Ekos Talep Toplayacak! Şirketten Yatırım Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alan Ekos Teknoloji ve Elektrik (EKOS), 15 – 16 Kasım tarihlerinde talep toplayacak. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Akbaş, şirketin projeleri ve hedefleri hakkında bilgi verdi.

Akbaş, Balıkesir’de 46 bin metrekare üzerine kurulu üretim tesislerinin bulunduğunu, Portekiz, Cezayir, Senegal ve Bangladeş’te faaliyetlerini sürdürdüklerini duyurdu.

Şirketin dağıtım ve iletim şebekesi için orta gerilim trafo merkezleri ve anahtarlama ekipmanları ürettiklerini iletti ve aynı zamanda elektrik, otomasyon, SCADA (kontrol ve veri toplama sistemi) işleri yaptıklarını paylaştı. 20 yıldır Türkiye ve Cezayir’de General Electric şirketinin katma değerli distribütörü olduklarının altını çizdi.

“Kapasite 2 Katına Çıkacak”

Yatırımlara son hızla devam ettiklerini ifade eden Akbaş, kapasitelerini 2 katına çıkarmak için çalışmalar yaptıklarını, bu çerçevede Balıkesir’de organize sanayi bölgesinde faaliyet gösterdiklerini, buradan 35 bin metrekare arazi tahsis edildiğini bildirdi.

Başkan, “2024’te faaliyete geçecek dağıtım trafosu fabrikamız var. Ekipmanları geliyor ve 2024’ün ilk çeyreğinde faaliyete geçiyor olacak.” dedi.

GCM Yatırım Banner

“Halka Arz Kilometre Taşlarımızdan Biri”

Kurumsallaşmayı daha ileriye taşımak ve kişilerden bağımsız şirket olmak için halka arza karar verdiklerini belirten Akbaş, hem Türkiye’de hem de globalde çok uluslu şirketlerle rekabet halinde olduklarını söyledi.

Çeyrek asırdır faaliyet gösteren ve Türkiye’de ilkleri yapan şirket olarak bu firmalarla gerçekten rekabet için mücadele ettiklerini paylaştı.

Halka arzdan sağlanan gelirle yatırım hedeflerini büyüteceklerini, elektrik alt yapı ekipmanlarına çok yoğun talep olduğunu açıkladı. Bu talebin 10 sene boyunca da devam edeceğini, bu çerçevede yatırımlarını planladıklarını ifade etti.

EKOS Mobilite şirketinin de yatırımlarını planladığını, Balıkesir Belediyesinin iştiraki BALPARK ile anlaşma imzaladıklarını bildirdi. BALPARK’ın neredeyse bütün otoparklarında hızlı şekilde elektrikli araç şarj istasyonu kurulumlarını gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Yenilenebilir Enerji

Akbaş, yenilenebilir enerji ve depolama sitemlerinin çok önemli olduğunu vurguladı ve bu alanda kullanılan kompakt sistemleri için üretim hattı planları olduğunu belirtti. Sürekli gelir kaynağı yaratmak için, kendi elektriklerini kendileri üretmek için santral kurulumu girişimlerinin olduğunu duyurdu. Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’na lisans başvurusu yaptıklarını kaydetti.

Şirket, 15 – 16 Kasım tarihlerinde 12,77 TL üzerinden talep toplayacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.