Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

EKOS Kaç Lot Verdi? Halka Arz Sonuçları Açıklandı

15 – 16 Kasım tarihlerinde 12,7 TL fiyat üzerinden talep toplayan Ekos Teknoloji ve Elektrik’in halka arz sonuçları açıklandı. Satışa sunulan adedin 1,96 katına tekabül eden talep geldi.
EKOS Kaç Lot Verdi? Halka Arz Sonuçları Açıklandı
HABER GİRİŞ

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alan ve 15-16 Kasım tarihlerinde talep toplayan Ekos Teknoloji ve Elektrik’in (EKOS) halka arz sonuçları açıklandı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaştı.

EKOS’un borsada satış – sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemi ile 15 – 16 Kasım tarihlerinde 1 TL nominal değerli pay için 12,77 TL’den talep toplandığı belirtildi.

Halka arzda sermaye artışı yoluyla halka arz edilen 60 milyon TL nominal değerli payların tamamının satıldığı, halka arz büyüklüğünün 766 milyon TL olarak gerçekleştiği açıklandı.

EKOS Kaç Lot Verdi? Halka Arz Sonuçları AçıklandıKaynak: KAP

Halka arzda toplam filtre edilmemiş veriler baz alındığında 3.343.560 adet emir ile satışa sunulan adedin 1,96 katına tekabül eden 117.773.593 adet nominal değerli paylar için 1.503.968.795 TL tutarlı talep geldiği ifade edildi.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

Dağıtım sonucunda 3.288.730 adet yatırımcıya 60 milyon TL nominal değerli payların satışının gerçekleştirildiği paylaşıldı. Yatırımcılara ortalama 18 adet pay verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.