Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ekonomistlerin Nisan Ayı Cari Açık Beklentisi Açıklandı

Foreks Haber Anketi’ne katılan ekonomistler Nisan ayı cari işlemlere yönelik tahminlerini açıkladı. Detaylar haberde...
Ekonomistlerin Nisan Ayı Cari Açık Beklentisi Açıklandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) her ay düzenli olarak ödemeler dengesi raporunu yayımlamaya devam ediyor. TCMB’nin Mart ayında cari işlemler hesabının 4 milyar 484 milyon dolar açık verdiği açıklamasından sonra Nisan ayına yönelik tahminler gelmeye başladı.

Buna göre Foreks Haber Anketi’ne katılan ekonomistler 12 Haziran Pazartesi günü açıklanacak olan Nisan ayı cari işlemlere yönelik tahminlerini açıkladı.

Ankete katılan 13 ekonomistin söz konusu dönemde  cari işlemler beklentisi 3 milyar dolar açık ve 5 milyar 100 milyon dolar açık oldu.

Bunun yanında ekonomistlerin 2023 yılı cari işlemler medyan beklentisi 45 milyar dolar, ortalama tahmin ise 44 milyar 141 milyon dolar açık oldu. Beklenti 34 milyar dolar açık ile 65 milyar dolar açık oldu.

Mart ayında ekonomistlerin beklentisi 5,2 milyar dolar açık olmuştu.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.