Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ekonominin Yeni Yüzü Karahan’a Şimşek’ten Tam Destek

Merkez Bankası'ndaki değişimle birlikte Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yeni atanan Başkan Fatih Karahan'a tam desteğini açıkladı. Detaylar haberde;
Ekonominin Yeni Yüzü Karahan’a Şimşek’ten Tam Destek
HABER GİRİŞ

Gündemde uzun süredir yer alan Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın koltuğunun sallandığına ilişkin iddialara 2 Ocak Cuma günü art arda yaşanan gelişmelerle son verildi. Erkan’ın görevinden affını istemesinin ardından 3 Ocak tarihli Resmi Gazete’de göreve Fatih Karahan’ın atandığı açıklandı.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bugün resmi X hesabı üzerinden Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan ile ekibine güven ve desteklerinin tam olduğunu belirtti.

Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan’ın bugün yeni görevine başladığına işaret eden Şimşek, “Kendisini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Başkan ve ekibine güvenimiz ve desteğimiz tamdır.” ifadelerini kullandı.

Gelecek dönemde de ekonomi programının kurular arası eşgüdüm içinde kararlı bir şekilde uygulamaya devam edileceğinin altı çizildi.

Mehmet Şimşek açıklamasında, mevcut güçlü ekonomi ekibi ile makro finansal istikrarın pekişmesi için var güçleri ile çalıştıklarına vurguda bulundu.

GCM Yatırım Banner

Mali disiplin ile dezenflasyon sürecine destek olmayı sürdürerek, hayata geçirilecek yapısal reformlarla program kazanımlarını kalıcı hale getireceklerini paylaştı.

TCMB Başkanlığı görevine bugün başlayan Karahan ilk açıklamasında, parasal sıkılığı korumakta kararlı olduklarını söyleyerek fiyat istikrarına da dikkat çekmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın