Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ekim Ayı Doğal Gaz Zammıyla Geldi!

Türkiye gündemi her yeni ayda zam haberleriyle meşgul olmaya devam ediyor. BOTAŞ, Ekim ayı tarifesini yüksek fiyatlı güncelledi…
Ekim Ayı Doğal Gaz Zammıyla Geldi!

Her ay yenisi gelen zam haberlerine doğal gaz da eklendi. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), yeni ayda tarife değişikliğini fiyat artış kararıyla güncelledi.

Yeni tarifede Ekim ayı için konutlardaki fiyatlandırmada değişikliğe gidilmedi. Ancak elektrik amaçlı üretim ile işletmelerde kullanılan tarife için yüzde 20 fiyat artış gerçekleşti.

Buna göre mesken için satış fiyatı 1000 metreküp doğal gaz için 4 bin 80 lira olarak kalmaya devam etti.

Sanayi için ise yüzde 20 oranındaki zamla kademe 1 için 1000 metreküp doğal gazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için 11 bin 374 lira olarak güncellendi.

Elektrik üretim amaçlı tarifede 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin lira oldu.

MANŞET HABER
Dış Ticarette Denge Zamanı: Açık Kapanıyor mu?

BOTAŞ’ın internet sitesinde yer alan duyuruda, “Konutlarda kullanılan doğal gazın toptan satış fiyatında herhangi bir değişiklik yapılmamıştır. Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna’dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır” açıklaması yapıldı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu