Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ehliyet Yenileme Tarihi Yalanlandı! İşte Son Tarih

Son günlerde dolaşan bir dizi iddiayla ilgili olarak Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından açıklama yapıldı. Detaylar haberin içerisinde;
Ehliyet Yenileme Tarihi Yalanlandı! İşte Son Tarih
HABER GİRİŞ

Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanlığı’nın bünyesindeki Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından bugün gündemde yer alan bazı haberlere ilişkin iddialar yalanlandı. Merkez, ehliyet ve kimlik kartlarının yenilenmesi için son tarihin 31 Aralık 2023, yenilenmeyenlere ise ceza kesileceği iddiasının doğru olmadığını açıkladı.

Merkez iddia edilenin aksine nüfus cüzdanlarının kimlik kartı başvurusu yapılana kadar geçerli olduğu belirtildi. Gündemde yer alan nüfus cüzdanlarının kimlik kartı ile değiştirilmesi ile ilgili iddia edilen tarihi yalanlayarak, belirlenmiş bir son tarihin bulunmadığının altını çizdi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi resmi X hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, eski tip sürücü belgelerinin değiştirilmesi için belirlenen son tarihin 31 Aralık 2023 olmadığının da bilgisini verdi. Belirlenen son tarihin 31 Aralık 2024 olduğuna dikkat çekti.

Konuya ilişkin bilgilere ise detaylı olarak İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün “Sıkça Sorulan Sorular” kısmında yer verildiği paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.