Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eğilmez Tasarruf Paketini Eleştirdi: Sarayı da Kapsamalı

Bugün açıklanan kamuda tasarruf paketine yönelik Ekonomist Mahfi Eğilmez'den gelen eleştiriler gündeme oturdu. Detaylar haberin içerisinde;
Eğilmez Tasarruf Paketini Eleştirdi: Sarayı da Kapsamalı
HABER GİRİŞ

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın bu sabah açıkladığı kamuda tasarruf paketinin üzerine İktisatçı Mahfi Eğilmez’den değerlendirme geldi. Eğilmez resmi X hesabı üzerinden pakette doğru önlemlerin olduğuna işaret ederek detaylandırdı.

“Kamu kesimi için hazırlanan tasarruf paketini hızlıca gözden geçirdim.” diyen Eğilmez, tasarruf önlemlerinin saray harcamalarını kapsamadığı sürece işe yaramayacağına işaret etti.

Tasarruf önlemlerinin saray harcamalarıyla birlikte uçaklarını, konvoylarını, korumalarını da kapsaması gerektiğini savundu.

Mahfi Eğilmez paylaşımında, “Koyanların uymadığı kurallara kimse uymaz.” İfadelerini kullanarak dikkat çekti.

Mehmet Şimşek bugünkü açıklamasında, kamu çalışanlarının yönetim kurulu ücretlerine sınırlama getirileceği dile getirmişti. Sadece bir yerden yönetim kurulu ücreti alınabileceğini, ücretlere üst sınır getirileceğini vurgulamıştı.

GCM Yatırım Banner

Bakan Şimşek, ilerleyen günlerde kamuda tasarruf adına kapsamlı çalışmaların da hayata geçirileceğine ilişkin bilgi vermişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.