Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ege Profil 90 Milyon TL’lik Pay Geri Alım Programı Başlattı

Ege Profil, KAP’a yaptığı açıklamada pay fiyatının istikrarlı ve gerçek değerine uygun oluşumuna katkı sağlamak amacıyla pay geri alımı yapılmasına karar verdiğini duyurdu.
Ege Profil 90 Milyon TL’lik Pay Geri Alım Programı Başlattı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Şirketler, son dönemde hisselerde meydana gelen değer kayıplarının ardından geri alım programlarını hızlandırdı. Bazıları yeni program başlatırken, bazı şirketler mevcut program kapsamında pay geri alımlarına hız vererek, hisselerinin arkasında durduğunu gösterdi.

Ege Profil Ticaret ve Sanayi A.Ş. de Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yönetim kurulunun 08.05.2023 tarihinde aldığı kararı duyurdu.

Şirket açıklamasında “EGPRO hisselerinin Borsa İstanbul’da oluşan değerinin gerçek performansını yansıtmadığı düşünülmekte olup pay fiyatının istikrarlı ve gerçek değerine uygun oluşumuna katkı sağlamak amacıyla pay geri alımı yapılmasına karar verilmiştir.” ifadesine yer verildi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: KAP

Buna göre 6 ay süreyle en fazla 90.000.000,00 TL olmak üzere pay geri alım programı başlatılıyor. Alımlara konu edilecek azami pay sayısının, şirket sermayesinin yüzde 2’sine karşılık gelen pay sayısı olarak belirlenmesine ve alım için ayrılacak fonun şirket iç kaynaklarından karşılanacağına karar verildi.

Dün sabah piyasa açılmadan önce Kardemir 750 milyon TL değerinde pay geri alım programı başlattığını duyurdu. Şirketin tüm grup hisseleri bu haberin etkisiyle gün içinde yüzde 8’leri aşan artış gösterip, kapanışı kazançlı seviyelerden yaptı.

GCM Yatırım Banner

Ege Profil hisseleri (EGPRO) ise Pazartesi günü yüzde 2,06 yükselişle 48,64 liradan günü tamamladı. Piyasaların açılmasının ardından geri alım programının hisselere etkisini izleyeceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın