Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Efsane İsmin Geri Dönüşüyle O Altcoinde Yükseliş Başladı!

Bu yılın ilk aylarında kripto sektöründen elini ayağını çektiğini açıklayan Andre Cronje sahalara döndü! O altcoinde hareketlenme başladı. Detaylar...
Efsane İsmin Geri Dönüşüyle O Altcoinde Yükseliş Başladı!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Nisan ayı içinde ekibiyle birlikte DeFi ve kripto para alanından çekildiğini açıklayan Andre Cronje cephesinden gelen yeni haber piyasada heyecan yarattı. DeFi sektörünün babası olarak tanınan isim yaptığı açıklama ile kurucusu olduğu Fantom projesine geri döndüğünü duyurdu.

Cronje’nin Fantom Vakfı’na yazdığı mektubun açıklanmasının ardından Fantom (FTM) fiyatında bir hareketlenmenin başlaması dikkat çekti.

FTM güncel fiyatına ve fiyatın gidebileceği seviyelere dair öne çıkanlar şöyle sıralanıyor:

  • Fantom fiyatı bugün yüzde 1.56 artış kaydetti ve şu sıralar 0.2044 dolar civarında işlem görüyor.
  • Fiyat, uzun bir düşüş döneminden sonra toparlandı ve son 24 saat içinde konsolide oldu.
  • Piyasada boğaların etkinliği devam ederse, Fantom fiyatı ilk etapta 0.2063 dolar direnç seviyesine doğru yükselebilir.

Cronje Gelişmesi FTM Boğalarına Güç Verdi

Cronje’nin, tüm merkeziyetsiz faaliyetler için tek bir güvenli katman sunma ve en yüksek verimli blok zinciri haline gelme hedefiyle Fantom’a dönüşü altcoin fiyatına olumlu etki etti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @AndreCronjeTech

FTM/USD paritesi bugünkü işlem seansında toparlanma gösterirken, dijital varlık, son 24 saat içinde belirli fiyat aralığında hareketini sürdürüyor. Haber yazımı esnasında 0.2044 dolar civarında işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Son 24 saat içindeki artış ve yükseliş ivmesi alıcılara büyük ölçüde fayda sağladı. Boğalar dün 0.2026 dolar seviyesindeki direnci devirdi ve bugün daha fazla iyileşme beklendiği için bir sonraki hedef olarak 0.2063 dolar direncini hedefliyor.

Fantom günlük fiyat tablosu, kripto para biriminin bugünün erken saatlerinden beri yükseliş ivmesi yakalayarak ilerlediğini gösteriyor ve bu, alıcılar için bir cesaret anı oluşturuyor. Fiyat, son 24 saatte 0.2049 dolara kadar yükseldi ve bir günlük fiyat tablosu için 0.2023 dolar seviyesinde seyreden hareketli ortalama (MA) değerinin üzerine çıkmayı başardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Göstergeler Yükseliş Tarafında

Göreceli Güç Endeksi (RSI) yukarı yönlü eğrisi piyasada yoğun alım faaliyetine işaret ediyor. MACD göstergesi, MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerinde işlem gördüğü için yükseliş eğilimi gösteriyor.

Dört saatlik FTM tablosu, gün içinde fiyat önemli ölçüde arttığı için yükseliş işaretleri gösteriyor. Yükseliş momentumu son birkaç saat içinde yeniden yoğunlaştı. Hareketli ortalama, 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) eğrisinin üzerine çıktı ve bir başka yükseliş göstergesi olan 0.2048 dolara ulaştı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Piyasadaki son yükseliş faaliyeti nedeniyle fiyat tekrar hareketlenirken, RSI puanı tekrar yükseliyor. RSI göstergesi, 4 saatlik grafikte aşırı alım aralığının yakınında 45.71’lik bir değer gösteriyor. MACD göstergesi, histogram yeşil renkte olduğu ve MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerinde işlem gördüğü için yükseliş eğilimine işaret ediyor.

Özetlemek gerekirse; FTM/USD paritesi oldukça yükseliş eğilimli ve önümüzdeki saatlerde de aynı trendi sürdürmesi bekleniyor.

Alıcılar direnç seviyelerini kırmayı başardılar ve bir sonraki hedef olan 0.2063 doları hedefliyorlar. Bu alanın kırılımıyla birlikte yükseliş daha da hız kazanabilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın