Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Eczacılara Müjde! “Yeni Ek Ödeme Yönetmeliği Yayımlandı”

Sağlık Bakanlığı'nın yeni ek ödeme yönetmeliği yayımlandı. Yeni yönetmeliğe eczacılar ve ilk basamakta dışında kalan sağlık çalışanları dahil edildi.
Eczacılara Müjde! “Yeni Ek Ödeme Yönetmeliği Yayımlandı”
Son Güncelleme: 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından adaletin ve emeğin karşılığının alındığı bir dönem olarak nitelendirdiği “Beyaz Reform” çalışmaları devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın yeni ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre yönetmeliğin ilk basamağı yayımlandığına kapsam dışında kalan eczacılar teşvik kapsamına alındı. Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Arman Üney, Sağlık Bakanlığı ek ödeme yönetmeliğinin kamu eczacılarını hiçe saydığın söylemişti. Ayrıca yeni yönetmelik kapsamına ilk basamak dışında kalan sağlık çalışanları da dahil edildi.

Yeni ek ödeme yönetmeliği’nde dahil olan sağlık çalışanlarının taban ve teşvik ödeme oranları belirlendi.

112 Acil Sağlık İstasyonlarında Çalışanlar Yönetmeliğe Dahil Edildi

Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji bölümünde görev yapan Profesör, Hizmet Alanı Kadro Unvan Katsayısı’nın (HAKUK) yüzde 140’ını, Doçent yüzde 130’unu ve Eğitim Görevlisi ise yüzde 120’sini ek ödeme alacak.

112 acil sağlık istasyonlarında çalışan tabip, diş tabibi, uzman tabip ve uzman diş tabibi yönetmelik kapsamında yer alacak.
Ayrıca Yoğun bakım, palyatif bakım merkezleri, yeni doğan, yanık ve evde sağlık hizmetleri, diyaliz ve kemik iliği ünitelerinde çalışan pratisyen tabipleri için ek ödeme oranı Resmi Gazete’de açıklandı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Klinik idari ve eğitim sorumlularının HAKUK’ları yüzde 10 artırımlı uygulanacak. Bu artırım, idari ve eğitim sorumlusunun aynı kişi olması durumda bir defa uygulanacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu