Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Eczacılara Müjde! “Yeni Ek Ödeme Yönetmeliği Yayımlandı”

Sağlık Bakanlığı'nın yeni ek ödeme yönetmeliği yayımlandı. Yeni yönetmeliğe eczacılar ve ilk basamakta dışında kalan sağlık çalışanları dahil edildi.
Eczacılara Müjde! “Yeni Ek Ödeme Yönetmeliği Yayımlandı”
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından adaletin ve emeğin karşılığının alındığı bir dönem olarak nitelendirdiği “Beyaz Reform” çalışmaları devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın yeni ek ödeme yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre yönetmeliğin ilk basamağı yayımlandığına kapsam dışında kalan eczacılar teşvik kapsamına alındı. Türk Eczacıları Birliği (TEB) Başkanı Arman Üney, Sağlık Bakanlığı ek ödeme yönetmeliğinin kamu eczacılarını hiçe saydığın söylemişti. Ayrıca yeni yönetmelik kapsamına ilk basamak dışında kalan sağlık çalışanları da dahil edildi.

Yeni ek ödeme yönetmeliği’nde dahil olan sağlık çalışanlarının taban ve teşvik ödeme oranları belirlendi.

112 Acil Sağlık İstasyonlarında Çalışanlar Yönetmeliğe Dahil Edildi

Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji bölümünde görev yapan Profesör, Hizmet Alanı Kadro Unvan Katsayısı’nın (HAKUK) yüzde 140’ını, Doçent yüzde 130’unu ve Eğitim Görevlisi ise yüzde 120’sini ek ödeme alacak.

112 acil sağlık istasyonlarında çalışan tabip, diş tabibi, uzman tabip ve uzman diş tabibi yönetmelik kapsamında yer alacak.
Ayrıca Yoğun bakım, palyatif bakım merkezleri, yeni doğan, yanık ve evde sağlık hizmetleri, diyaliz ve kemik iliği ünitelerinde çalışan pratisyen tabipleri için ek ödeme oranı Resmi Gazete’de açıklandı.

GCM Yatırım Banner

Klinik idari ve eğitim sorumlularının HAKUK’ları yüzde 10 artırımlı uygulanacak. Bu artırım, idari ve eğitim sorumlusunun aynı kişi olması durumda bir defa uygulanacak.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın