Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Düzensiz Göçmenler Sınır Dışı Ediliyor! Bakanlık Rakamları Açıkladı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, sınır dışı edilen düzensiz göçmenlere dair güncel bilgileri paylaştı. Detaylar haberde;
Düzensiz Göçmenler Sınır Dışı Ediliyor! Bakanlık Rakamları Açıkladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Başkanlığı, düzensiz göçle mücadele ve bu kapsamda gerçekleştirilen sınır dışı operasyonların devam ettiğini duyurdu. Bakanlık, ülkelerine gönderilen düzensiz göçmenlere dair son rakamları paylaştı.

Konuyla ilgili açıklama, Göç İdaresi Başkanlığı’nın resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

Sınır Dışı Edilen Düzensiz Göçmen Sayısı 42.685 Oldu

Ülkeye yasa dışı yollarla giriş yapan Afganistan uyruklu 136 düzensiz göçmenin Ankara’dan uçakla ülkelerine gönderildiği bilgisi verildi.

“TürkiyeGöçüYönetiyor” etiketiyle yapılan paylaşımda Afganistan’a gerçekleştirilen 28 charter seferiyle 4.550 düzensiz göçmen sınır dışı edildiği belirtildi.

Toplam sınır dışı edilen düzensiz göçmen sayısının 42.685’e ulaştığı kaydedildi.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @Gocidaresi

Afganlar Ülkelerine Dönüyor

Paylaşılan tabloda detaylı bilgilere yer verilirken, İstanbul ve Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürlüklerine bağlı geri gönderme merkezlerinde idari gözetim altında tutulan Afganistan uyruklu 136 düzensiz göçmenin, Esenboğa Havalimanı’na getirildiği ifade edildi.

Kolluk birimlerinin gözetiminde güvenlik noktasından geçen düzensiz göçmenlerin, Afganistan Hava Yolları’na ait uçakla ülkelerine gönderildiği belirtildi.

Afganistan’a bu yıl düzenlenen 28 charter seferi ile 4.550 ve tarifeli seferlerle 9.175 olmak üzere Afganistan uyruklu 13 bin 725 yabancının sınır dışı edildiği bilgisi iletildi.

Yılbaşından bu yana ülke genelinde tüm uyruklarla birlikte sınır dışı edilen düzensiz göçmen sayısının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 29 artışla 42 bin 685’e ulaştığı ifade edildi.

Ayrıca, 2022 yılında 235’i Afganistan’a, 2’si Pakistan’a olmak üzere toplam 237 charter seferinin yanı sıra tarifeli uçaklarla birlikte 124.441 düzensiz göçmenin sınır dışı edildiği belirtildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın