Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Duyuruldu: Bu Ay 1 Doların Altında Satın Alınabilecek 3 Altcoin!

Ünlü finans ve kripto yazarı, Mart 2024 döneminde değeri 1 doların altında olan satın alınabilecek en iyi altcoinleri sıraladı. İşte o kripto para birimleri...
Duyuruldu: Bu Ay 1 Doların Altında Satın Alınabilecek 3 Altcoin!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Mart ayının ilk haftası, aktif bir piyasa büyümesi döneminde bile kripto para birimlerindeki yükselişlerin beklentilerin çok üstüne çıkabileceğini bir kez daha gösterdi. En yüksek sermayeye sahip coin olan Bitcoin (BTC), geçen haftaki performansıyla, son olarak 2021 yılında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesini aştı.

Dolayısıyla yatırımcılar, bunu altcoinlerin engellenemez hareketlerinin bir sinyali olarak görmeye başladı. Önümüzdeki günlerde büyük çaplı sermayelerin daha düşük fiyatlı tokenlara akması muhtemel. Bu nedenle, satın almak için 1 doların altındaki en cazip kripto varlıklar yüz binlerce kripto meraklısının dikkatini çekiyor.

“Gelecek vadeden bu altcoinleri ucuzken satın alma şansını yakalayın.” diyen kripto uzmanı Julia Magas, Mart ayı sürerken satın alınabilecek 1 doların altındaki en iyi 3 kripto para birimini sıraladı.

Ripple (XRP) Büyük Potansiyel Taşıyor

Ripple ağının yerel para birimi XRP, 2021’den bu yana 1 dolar seviyesinin üzerine çıkmadı. Yine de şu anda, düşük fiyatının cazibesi altcoini erken bir satın alma adayı haline getiriyor.

Yakın zamanda sosyal medyada, eski Ripple CEO’su Sean McBride’ın, şirketin XRP’yi güvenilir bir sınır ötesi para birimi haline getirme çabalarından bahsettiği açıklamaları izlendi. Bu çalışmanın sonuçları, Dünya Bankası’nın XRP’ye yönelik tutumunda, tanınırlığında ve ilgisinde açıkça görülüyor. Bu gelişmeler, kullanıcıların görüşlerini değiştirebilir ve tokenın performansıyla ilgili endişeleri silebilir.

GCM Yatırım Banner

Bu yıl, piyasada temel hareketli ortalamaların aşılması açısından önemli değişimler yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Bununla birlikte, pazardaki yükseliş hissiyatının ortasında bile, XRP hala 0,80 doların üzerindeki yıllık en yüksek seviyesini aşamadı. Bu da kripto paranın henüz ortaya çıkmayan potansiyeline işaret ediyor. Dolayısıyla, altcoin sezon kızıştıkça fiyat rekoru kırılabilir.

XRP Fiyatı 0,60 Dolar Civarında Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şubat ayında Ripple, Standard Custody & Trust Co. finansal hizmetler şirketini satın alarak lisanslama alanını genişletti ve New York’ta güven statüsü elde etti. Hizmet listesi, varlık tokenizasyonunu da içerecek şekilde genişledi. Bu hamle şirketin genel stratejisi ile uyumlu olup, Ripple Başkanı Monica Long’a göre kripto şirketi, finansal kurumlara yönelik altyapı tekliflerini genişletmek istiyor.

Ayrıca RippleNet, platformun destekçilerini de memnun ediyor. Yılın başında, günlük ödeme sayısı ateşli XRP destekçilerinin bile beklentilerini aştı. Ortaya çıkan 5 milyon rakamı, standart değerlerden 25 kat daha yüksekti ve bu durum, kripto para birimine olan ilginin yüksek olduğunu gösterdi.

Algorand (ALGO) Geç Açılabilir!

Algorand, blok zinciri platformunu oluştururken merkeziyetsizlik ve güvenliğe öncelik veriyor. Proje, hiçbir varlığın ağ üzerinde tam kontrole sahip olmamasını sağlamakla birlikte son gelişmeler ise Algorand ağ verimini artırmış durumda. Bu durum, blok zincirinin geliştiriciler için etkili bir araç olarak genel anlamda güçlenmesine yol açtı.

2023’ün ortaları ALGO için kolay geçmedi. Token, 0,09 doların altına kadar düştü ve birçok yatırımcının gözünden düştü. Ancak yılın son üç ayında 0,15 dolar kazanmayı başardı. Mart rakamları ise çıtayı yükseltti ve ALGO’nun 0,3 dolara yaklaştığı görüldü.

Algorand, katılım ödülü olarak dağıtılmak üzere 2,5 milyar tokenı bloke etmeyi planlıyor. Ekosistemi desteklemek için iki kat daha küçük bir miktar kullanılacak. Proje, bu kaynakla enflasyonu kontrol edecek. Ek bir faktör olarak, Ethereum (ETH) ile uyumluluğu artırmak için Algorand Vakfı’ndan bir hibe var. Bu ağlar arasındaki bağlantıyı güçlendirmek için 10 milyon dolar kullanılacak.

ETH, 3800 dolar sınırını aştı. ALGO’nun fiyatı ise muhtemelen gecikmeli olarak tepki verecek, ancak yükselişin en az bu derece heyecanlı olması bekleniyor.

Shiba Inu (SHIB) O Seviyeleri Hedefledi

Son yedi gün SHIB’e yüzde 200’den fazla etkileyici bir artış getirdi. Ayrıca, önde gelen meme coinler de bir yükseliş yaşadı, ancak SHIB, bu süreçte rakiplerinden daha iyi performans gösterdi.

SHIB Fiyatı Yükseliş Eğilimini Koruyor
Kaynak: CoinMarketCap

Coinin değerinin üç katına çıkması, boğa piyasasında hızlı büyüme için oldukça spekülatif bir yatırım aracı olarak ün kazanmasıyla açıklanabilir. Böylece, projenin piyasa değeri 5 Mart’ta 26 milyar dolar sınırını aştı. Aynı zamanda günlük işlem hacmi de 12,3 milyar dolara ulaştı. Bu rakam Solana (SOL), Cardano (ADA) ve Polygon (MATIC) göstergelerini geride bıraktı.

Göreceli güç endeksi (RSI) istikrarlı ve token, 30 günlük hareketli ortalamasının üzerinde işlem görüyor, dolayısıyla satın almak için 1 doların altındaki en iyi kriptolar kriterlerini karşılıyor. Uzmanlar 0,00004729 doların bir direnç seviyesi olduğunu belirtiyor. Bu seviyenin aşılması halinde SHIB fiyatı, 0,00005939 dolar ve 0,00008514 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösterebilir.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.