Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Düşen Hisseler Yatırım Kararı ile Hareketlendi!

Borsadaki elektrik şirketi Gersan Elektrik'in, yatırım kararı hisseleri hareketlendirdi. Hisseler anlık yükseldi. Detaylar haberde...
Düşen Hisseler Yatırım Kararı ile Hareketlendi!
HABER GİRİŞ

Borsanın köklü şirketlerinden biri olan Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. şirketin cirosunu olumlu etkileyecek yatırım kararını duyurarak yapılan anlaşmayı açıkladı.

Hisseleri (GEREL) yıllık yüzde 147,25 kazandıran şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada E365 Firması ile marka devir, elektrikli araç şarj istasyon ağı kurulum ve işletme lisans paylaşımı kapsamında Türkiye’yi kapsayacak şekilde G – Charge Elektrikli Araç Şarj Üniteleri Kurulumu ve işletilmesine yönelik yatırım kararı alındığını açıkladı.

Alınan karar kapsamında yaklaşık 500 ünite kurulumu ve işletilmesi yine bu karar kapsamında başlangıç için pilot bölge olarak Karadeniz Bölgesi’nin seçilmesine karar verildiği duyuruldu.

Şirketin faaliyet gelirinin yanında şarj istasyon ağının ciroya katkısının yaklaşık yıllık 75 milyon TL olması bekleniyor.

Gersan Elektrik Paratic Piyasalar
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin GEREL hisseleri düşüş seyrini yatırım duyurusu ile yükselişe çevirdi. Sözleşme öncesi 40,78 TL’den işlem gören hisseler, duyuru ile 41,9 TL’ye iğne attı.

GCM Yatırım Banner

Bu yükselişin ardından düşüşe geçen hisseler 40,18 TL’ye geriledi. Şubat ayında kapanışı 34,52 TL’den yapan GEREL hisseleri, 13 Mart’ta 49,48 TL’ye yükselerek zirveyi görmüştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.