Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Düşen Hisseler Dev Anlaşmayla Tırmandı

Kuzey Boru A.Ş. KAP üzerinden yeni anlaşmasını duyurmasının ardından hisseler tavan oldu. İşte hisselerin son durumu...
Düşen Hisseler Dev Anlaşmayla Tırmandı
HABER GİRİŞ

Borsa haftanın üçüncü gününe pozitif başlarken, Kuzey Boru A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden ciro ve karlılığa olumlu etki sağlayacak yeni iş ilişkisini açıkladı.

Şirket, söz konusu yeni işin dün imzalandığını duyurdu. “HDPE100 ve Koruge Boru” satış sözleşmeleri kapsamında hem yurt içinde hem de yurt dışında anlaşma imzalandığını duyurdu.

Buna göre yurt içinde bir şirket ile KDV dahil 131.154.801,60 TL “Altyapı İçme Suyu ve Kanalizasyon Yapımı Boru Alım İşi” sözleşmesinin imzalandığını açıkladı.

Yurt dışında ise İtalya, Gürcistan ve Özbekistan ile “Altyapı Boru Alım İşi” kapsamında sözleşmenin imzalandığını duyurdu.

Bu sözleşmenin 1.991.127,23 dolar olduğu Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) döviz satış kuru ile 65.085.568,67 TL olduğu aktarıldı.

GCM Yatırım Banner

Yapılan sözleşmelerin toplam satış tutarının 196.240.370,27 TL olduğu not edildi. 2024 yılı satış hedefindeki etkisinin yüzde 4,30 olduğu bildirildi.

Paratic Piyasalar KBORU
Kaynak: Paratic Piyasalar

Anlaşma sonrasında kaybettiren hisseler (KBORU) yükseldi. Dün kapanışı 75 TL’den yapan hisseler açılışta 82,70 TL’ye yükselerek tavan oldu. Sonrasında tavan bozan hisseler yüzde 6,58’lik  yükseliş ile 80,2 TL’den işlem gördü.

4 aydır düşüş seyrinde olan hisselerin aylık bazda kaybı yüzde 2’ye yaklaştı. Haftalık kaybı ise 2’den fazla oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.