Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Durdurmak Zor! Bitcoin Fiyatı Yakında Bu Seviyeyi Görebilir!

Öncü kripto para birimi Bitcoin'de (BTC) hareketli günler sürüyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi, gün içinde fiyatının 44 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmasıyla bu yıl yüzde 150'lik bir artış yakalamanın tadını yaşıyor.
Durdurmak Zor! Bitcoin Fiyatı Yakında Bu Seviyeyi Görebilir!
HABER GİRİŞ

Öncü kripto para birimi Bitcoin’de (BTC) hareketli günler sürüyor. Piyasa değeriyle en büyük kripto para birimi, gün içinde fiyatının 44 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmasıyla bu yıl yüzde 150’lik bir artış yakalamanın tadını yaşıyor.

Bu artış, faiz oranlarındaki düşüş ve ABD’de olası bir spot Bitcoin ETF onayı ile ilişkili artan beklentiler gibi bir dizi unsur tarafından desteklenen kripto para biriminin sürekli yükselişinin bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Sektörün destekçileri, vadeli işlemler yerine spot fiyatlarla Bitcoin’e yatırım yapmanın bu yeni yolunun, herkesin kripto para arenasına girmesini kolaylaştıracağını ve beraberinde gelen bazı bilinen riskleri de azaltabileceğini söylüyor.

Her ne kadar bazı kripto fon yöneticileri yakın zamanda bunun gerçekleşme şansını artıran davalar kazanmış olsa da düzenleyicilerin ilk Bitcoin spot ETF başvurusunu önümüzdeki ay onaylamasının mümkün olduğu konuşuluyor.

Ledger CEO’su Pascal Gauthier geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Bence ETF’nin asıl anlamı Bitcoin’in ana akım haline gelmesi.” ifadesini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin’in kritik fiyat seviyesinin üzerine çıkması, hem deneyimli yatırımcıların hem de daha geniş kripto para topluluğunun ilgisini çekerek yükseliş ivmesinin ne kadar dirençli olduğunu vurguluyor.

BTC Fiyatı Ne Kadar Yükselebilir?

Kripto analisti Christian Encila’ya göre haber kaynaklarının ve finansal analistlerin Bitcoin’in psikolojik açıdan kritik 44 bin dolar eşiğinin üzerindeki son çıkışını dikkate aldıkları göz önüne alındığında, piyasanın şu anda yükseliş eğilimi içinde olduğu çok açık bir şekilde görülüyor.

Bloomberg’in çarpıcı tahmininden de bahseden isim, haber kuruluşunun Bitcoin’in 42 bin doların üzerine çıkmasının sadece geçici bir zirveden ziyade yeni bir “kripto süper döngüsünün” başlangıcına işaret ettiğini iddia ettiğine dikkat çekti.

Bu yükseliş öngörüsüne göre Bitcoin’in 500 bin dolar gibi şaşırtıcı bir değerin üzerine çıkacağının ve Wall Street’te şimdiden destek bulmaya başlayan devrim niteliğindeki yeni bir parasal paradigmanın temel taşı haline geleceğinin belirtildiğini aktardı.

Kripto para hayranlarının artan hissiyatıyla uyumlu olan bu öngörünün, Bitcoin’in küresel ekonomik sahneyi yeniden tanımlamaya ve egemenliğini kurmaya devam ederken geleneksel finans piyasalarında bir paradigma değişikliğine işaret ettiğini ifade etti.

Kruger: Bitcoin’in Yolu Açık

Bu arada LMAX Group’ta piyasa stratejisti olan Joel Kruger, teknik fiyat seviyelerine, özellikle de Mart 2022 ve Eylül 2021’de belirlenen en yüksek seviyelere dayanarak Bitcoin’in yukarı yönlü fiyat ivmesinin 48 bin dolar ila 53 bin dolar arasındaki bölgeye kadar net bir rotaya sahip olduğuna inanıyor.

BTC Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Paratic Piyasalar verilerine göre Bitcoin fiyatı, haber yazımı esnasında bir önceki güne kıyasla yüzde 2’lik artışla 44 bin dolar civarında seyrediyor. Kripto varlık, son bir hafta içinde yüzde 16’lık dikkat çekici bir artış kaydetmiş durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.